Ninuška 28 let

Když k nám Ninka přijela, vypadala jako zmačkaný uzlík. Měla na sobě jen chlupy, kůži a kosti. Bylo nám řečeno, že má špatné zuby, takže normální seno nepochroupe. Z minulého domova ji sebou přivezli 15 kilový pytel granulovaného sena s doporučenou dávkou, kdy ten pytel ji měl vydržet téměř na týden.

Ninka skutečně žádné seno nebyla schopná pochroupat, takže dostávala jen onu navrženou dávku. Pár dnů trvalo, než mi došlo, že pokud jí má granulované seno suplovat konvenční seno, tak tato doporučená dávka ji nemohla absolutně stačit, mohla pokrýt maximálně snídani. Začali jsme přidávat. Pořád jedla a pořád měla málo. Nakonec ji jeden 25 kilový pytel vychází jen na dva dny a pořád se ještě nakrmuje :).

Během pár měsíců dohnala vše, co v minulém domově ztratila. Je z ní velká krasavice. Má to však jeden malý háček – její měsíční výživné stojí stejně, jako krmení senem pro tři velké koně a to se možná nevyplatilo :). Jsem moc ráda, že dostala příležitost a mohla k nám přijet. Její kulatý zadek a znovunabytá chuť do života je pro mě vším :).

První den u nás – březen
Ninka když k nám přijela, březen
Ninka u nás – v půlce dubna
Ninka u nás – konec dubna, zadeček už dostává zaoblený tvar
Ninka u nás – červen, tak tady už má opravdu pěkné tvary 🙂
Takhle u nás Ninka večeří. Dvě vaničky máčeného granulovaného sena, dostává i k snídani a obědu. A že ji to svědčí. Červenec.
O  tom jak naši koníci žijí se můžete více dozvědět na našich FB stránkách Koňská oáza nebo, pokud FB nepoužíváte, tak sledujte na našem profilu zde. Pestrý život našich koníků můžete sledovat také na Yutube Koňská oáza

Podpořit nás můžete i malým příspěvkem na náš úplně nový transparentní účet 239181296/0600 (nyní řešíme administrativu zápisu Koňské oázy do registru spolků, jakmile bude zápis proveden, změní se i název účtu na Koňská oáza. Do té doby je názvem účtu spoluzakladatelka a místopředsedkyně Zuzanka Holá). Do zprávy pro příjemce můžete našim koníkům napsat něco milého, to vždycky potěší 🙂 Pokud budete chtít, abychom vás informovali o dalším připravovaném dnu otevřených dveří, můžete nám tam zanechat i svůj email, nebo nám napsat na: konska.oaza(zavináč)gmail.com. Děkujeme za důvěru i přízeň a přejeme krásný den.

Koňská oáza >>

Náš dobročinný obchůdek s uměleckou tvorbou na podporu a rozvoj domova pro koně v nouzi >>

Koňská stezka – geocachingová hra >>