Čím obdarovat přátele? Vyrobte jim magnetické záložky do knih

Čím obdarovat své blízké a přátele? „Kniha je přítel člověka,“ říká se. Vyrobte jim magnetické záložky do knih! Je to jednoduché, podívejte se v článku na postup, jak na to.

Možná to znáte také. Čtěte novou knihu. Potřebujete si odskočit, ale nemáte po ruce nic na založení stránky. Tak knížku jen tak položíte, ale ouha – zavřela se. Která to jen byla stránka?

Pro záložku do knížky se dá použít hodně věcí. Zpříjemněte sobě i svým přátelům čtení a vyrobte magnetické záložky do knih. Je to snadné, čtěte, jak na to.

Na výrobu magnetických záložek do knih se hodí:

  • Magnetická lepicí páska 3M,
  • silný papír, čtvrtka či zakoupená pohlednice,
  • pravítko, tužka, nůžky,
  • průhledná izolepa – lepicí páska.

Z čeho si magnetickou záložku vyrobíte, je pouze na vás. Můžete ji vytvořit z pomalované bílé čtvrtky, vzorovaného kartonu nebo třeba ze zakoupené pohlednice.

Jak si vyrobit magnetické záložky do knih

1) Nejdříve z pohlednice nebo tvrdého papíru vystřihněte obdélník o rozměru asi 4 × 7 cm. Podobu magnetické záložky do knih si vymyslete podle svého vkusu. Stříháte-li z bílé čtvrtky, můžete ji pokreslit třeba fixami.

2) Z magnetické lepicí pásky nastříhejte dva menší obdélníky, velké cca 3 × 4 cm, tak aby se vám na záložku vešly.

3) Vrchní stranu budoucí záložky, která pak bude vidět, oblepte průhlednou lepicí páskou. Pokud máte doma laminátor, můžete ji také zalaminovat slabší laminovací fólií, ale udělejte to ještě před nalepením magnetické pásky.

4) Záložku potom v ohybu přehněte. Ohyb vyhlaďte pravítkem.

5) Zevnitř na záložku nalepte dva kousky magnetické samolepicí pásky 3M. Nejprve z ní musíte sejmout ochrannou fólii. Kousky na záložku nalepte tak, aby byly po zavření záložky proti sobě. Magnetickou pásku k záložce na chvilku pořádně přimáčkněte, ať lepicí vrstva hezky drží.

A je to! Teď už stačí záložku přeložit „okolo“ rozečtené stránky a secvaknout strany záložky k sobě. Magnetická záložka u sebe udrží i více stránek. Můžete tak mít vyznačená třeba dvě místa v knížce.

Tip: Použít můžete také samolepicí trhací magnetickou pásku na fotografie, ale ta je o něco slabší.

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.