Koňská oáza – domov pro koně v nouzi

S kamarádkou Zuzkou pečuji o tři staré koníky, které jsme zachránily před jatky. S velkou láskou k přírodě a ke zvířatům věříme, že život lze udržet v harmonii. Starý, postižený a jinak nepotřebný kůň má málo šancí na poklidné stáří. V komerčních stájích zabírá místo výdělečným koním a málokdo má chuť je dlouhodobě bez užitku dotovat.

Co je náš cíl?

Naším cílem je poskytnout trvalý domov pro staré, týrané a nechtěné koně. Věříme, že koně mají právo na spokojený život i když nemohou již sloužit. Rádi bychom svojí činností a osvětou pomohli zlepšovat vztah lidí nejenom ke koním, ale ke zvířatům a k přírodě obecně. Chceme přinášet radost koním i lidem

Co nás aktuálně pálí?

Podle skromné kalkulace musíme na každý měsíc nastřádat minimálně 15500 korunek. To je úplný základ pro tyto tři koníky. Je v tom nájem objektu a pozemku plus voda (6000), měsíční dávka senných granulí pro Ninušku (4000 Kč), která bohužel normální seno nepochroupe, seno pro velké (2500 za oba, včetně dopravy, která je čím dál dražší), Papání do kyblíčků (1500 – kukuřičný šrot, sladový květ, lněné semínko atd.) sláma ( 1500 za všechny, včetně dopravy).

Kč. 15 500 Kč je tedy to základní minimum, které musíme se Zuzkou každý měsíc poskládat. Za každou finanční pomoc budeme vděčné transparentní účet 239181296/0600.

Naši koníci

Jednooký Princ  červený bělouš – 24 let, přišel k nám hodně vyhublý, pořád ho nakrmujeme, jde to pomalu, je to kolos, ale obrovské zlatíčko. V minulosti byl navíc vychováván pomocí biče, takže si dlouho nechtěl nechat sáhnout na hlavu, měsíc nebylo možné nasadit mu ohlávku. Nyní už se mazlínkuje a ohlávka i síťka proti mouchám jsou pro něj naprostá normálka. Miluje děti, je až obdivuhodné, jak je k dětem laskavý. Princátko sice nemá jedno očičko oko, ale vidí vše 🙂.

Linda (14 let) Linda je poměrně mladá čtrnáctiletá kobylka se zlatým srdíčkem, která prodělala zlomeninu přední nohy. Naštěstí jí její majitelé v těžké chvíli podrželi a dali ji šanci žít. Nyní má Linda nožku sice zahojenou, ale silně kulhá, což jí na kráse vůbec neubírá. Sice již nikdy nebude vhodná k ježdění, ale za to  miluje mazlení a je na ni fakt krásný pohled, neboť je to impozantní a nádherný kůň. A navíc je skvělá fotomodelka 🙂

Ninuška je 28 let stará kobylka, miluje mazlení a moc ráda podřimuje. Ninka má vzhledem ke svému věku a stavu jejich zoubků speciální stravu. Jelikož nepožvýká normální seno, dostává máčené granulované seno. Teprve po té, co jsme vychytali dávku sena, kdy má k dispozici jeden 25 Kg pytel na dva dny, začala se opravdu pěkně zakulacovat. Ninuška je naše zlatíčko, její časosběrné album s dalšími informacemi si můžete prohlédnout zde >>

Chceme dělat lidem radost a zároveň pomáhat koním v nouzi. Najdete nás kousek od Chrudimi, v Rabštejnské Lhotě. Velice rádi vás uvidíme v dny otevřených dveří, které plánujeme a o nichž vás budeme informovat.

Aktualitky

Jako poděkování pro všechny své podporovatele jsme připravili zábavnou keškovou hru – Koňská stezka, a také dny otevřených dveří. O dalších akcích Vás budeme blíže informovat i na našich FB stránkách Koňská oáza nebo, pokud FB nepoužíváte, tak sledujte na našem profilu zde na Ellanela.
Pestrý život našich koníků můžete sledovat také na Yutube Koňská oáza

Podpořit nás můžete i malým příspěvkem na náš úplně nový transparentní účet 239181296/0600 (nyní řešíme administrativu zápisu Koňské oázy do registru spolků, jakmile bude zápis proveden, změní se i název účtu na Koňská oáza. Do té doby je názvem účtu spoluzakladatelka a místopředsedkyně Zuzanka Holá). Do zprávy pro příjemce můžete našim koníkům napsat něco milého, to vždycky potěší 🙂 Pokud budete chtít, abychom vás informovali o připravované Koňské stezce a dnů otevřených dveří, můžete nám tam zanechat i svůj email, nebo nám napsat na: konska.oaza(zavináč)gmail.com. Děkujeme za důvěru i přízeň a přejeme krásný den.

Náš dobročinný obchůdek s uměleckou tvorbou na podporu a rozvoj domova pro koně v nouzi >>

Koňská stezka – geocachingová hra >>