Když si věříte, tak se Vám v životě dějí báječné věci

Inspirujte se rozhovorem s pozoruhodnou a velice úspěšnou ženou, která nedbala žádných překážek a přijala velkou, zdánlivě nerealizovatelnou výzvu.

BannerRiseandShine485x300

Petra Elmerová, výkonná ředitelka marketingové firmy Amden, je matka dvou dětí, manželka a obdivuhodně noblesní žena s neutuchající energií, která kolem sebe šíři pohodu a optimismus, přestože je stále v jednom kole. Její cesta k úspěchu byla dlážděna náročným studiem, velkým vizemi, vírou v samu sebe a pevným odhodláním. Nastoupit do vysokého managementu marketingové agentury, chtělo jistě hodně odvahy a sebedůvěry.

Petro, co vás k tomu vlastně přimělo?

Všechno to začalo v době krize, kdy jsme se rozhodli pro přeměnu firmy. Naším cílem se stala tzv. svobodná firma a s tím souvisela i nutnost změny managementu. Já jsem v té době působila v agentuře na pozici HR a náš kouč Petr Pacovský navrhl, abych přestoupila do jejího vedení. Nebylo to pro mě sice snadné rozhodování, ale my jsme Petrovi věřili, a když to navrhl, tak asi věděl proč. Šla jsem do toho.

Odvaha na takový post však jistě nestačí, co tomu předcházelo?

Odvaha je velice důležitým stavebním kamenem, ale základem je samozřejmě učení. Kromě studia na Karlově univerzitě jsem prošla tříletým terapeutickým kurzem a také speciálním ročním výcvikem koučinku při Systemickém institutu v Praze. Díky studiu a zkušenostem z úspěšné transformace naší firmy, se také zabývám konzultacemi v oblasti řízení společností s plochou organizační strukturou.

Takže kromě své vedoucí funkce ještě zvládáte koučovat další firmy? Je vůbec možné skloubit práci, ve vysoké manažerské pozici, s koučinkem a rodinou?

Výrazně mi pomohlo jasné plánování pracovních a domácích povinností. Také jsem si nastavila priority, podle kterých jsem svůj čas začala organizovat. Párkrát jsem něco musela přehodnotit, ale nakonec jsem dosáhla skvělého vyladění, které mi umožňuje pracovat a zároveň si užívat s rodinou.

fot

Co je pro Vás největším hnacím motorem?

Úspěchy v budování svobodné firmy, spokojení klienti, úžasné rodinné zázemí, úspěch dětí a mnoho dalších životních radostí. To vše mě motivuje k tomu stále růst a pokračovat v tom, co jsem začala.

Jak nabíráte energii a jak odpočíváte?

Energii nabírám tak, že svůj volný čas trávím s dětmi a rodinou. V zimě jsme hodně na horách, kde trénuji oddíl dětí.

Takže zvládáte být i trenérkou lyžování?

Ano, nyní trénuji oddíl, ve kterém jsou děti od 6 do 8 let. Jako oddíl máme úspěchy i na závodech. Naše domovské středisko je Studenov v Rokytnici nad Jizerou.

Petra a děti

Trénujete i své děti?

Ano, mé děti jsou členy oddílu, který trénuji. Je úžasné, že máme společné záliby a můžeme spolu trávit tolik času.

Co je podle Vás klíčem k úspěchu? 

Podle mě je důležitá hlavně chuť něco dobrého vytvořit. Mít vnitřní přesvědčení, silnou motivaci a umět se správně rozhodovat i ve vypjatých situacích. Významnou součástí úspěchu je pak samozřejmě podpora rodiny.

Jaká je Vaše nejcennější rada pro ženy, které mají rodinu, a přesto chtějí budovat kariéru?

Aby se rozhodně nebály překážek a nenechaly se ničím odradit. Neměly by se bát požádat rodinu o pomoc s dětmi, pokud je to potřeba. Velmi důležité je také naučit se rozdělovat domácí práce mezi ostatní členy rodiny a nemít z toho těžkou hlavu. Hodně žen se totiž domnívá, že by všechno měly zvládnout sami, jenomže tím si svazují ruce, protože potom už jim na nic jiného nezůstává čas ani energie.

Děkuji Vám za rozhovor, i za velkou inspiraci pro ostatní ženy a přeji hodně dalších úspěchů v životě i v kariéře.

petra na lodi

Jak poznat partnera svých snů a vybudovat harmonický partnerský vztah – Rise and Shine
Proč mi ubližuješ když tvrdíš, že mě miluješ?
Už nechcete být hodná holčička? Přečtěte si moji výstřední Příručku pro mrchy začátečnice a dozvíte se, jak se stát ženou, které muži padají k nohám

 

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.