Co se stane, když vyměníte růžové brýle za ty skutečné?

Je krásný, když jste zamilovaná. Hlavně úplně poprvé, čerstvě a svěže. Nemusíte spát, nemusíte jíst, jste permanentně šťastná. Nic není problém a všechno je najednou krásný. Sice nevíte, jak to doopravdy chodí, ale máte spoustu představ o tom, jak by to mělo vypadat ( podělaný americký romanťáky).

Když jsem já byla čerstvě, svěže a úplně poprvé zamilovaná, sepsala jsem si pár bodů o tom, jak je můj vyvolenej dokonalej a úžasnej…

1.) Je krásnej a nádherně voní.
2.) Má úžasný oči a úžasně se i směje.
3.) Je slušnej a chová se ke mě galantně.
4.) Má úžasný vztah s jeho maminkou. To se mi moc moc líbí. Osobně si myslím, že je to dobrá známka a vidina toho, jak se ke mě bude v budoucnu chovat.
5.) Doma pomáhá, onehdy dokonce vytřel a to jsem u chlapa ještě neviděla. Dokonce nehází oblečení jen tak, kam ho napadne a kde mu upadne od ruky.
6.) Pije jen občas. Doma skoro vůbec a když někam jdeme a trošku se napije, tak to mi nevadí. Dokážu to skousnout.
7.) Má rád spánek a seriály skoro stejně jako já.
8.) Žárlí a to mi opravdu lichotí. Jde poznat, že mě miluje.
9.) Chtěla bych s ním zestárnout. Je to prostě ON.

Po čtyřech letech vztahu jsem se na tenhle svůj naivní, postpubertální výlev podívala, ani nevím proč, znovu a jen tak zvadle jsem se pousmála . V podstatě je hrozně smutný, kolik iluzí jsem za první vztah s chlapem ztratila.

Ale na druhou stranu jsem pobavila sama sebe.
Tohle je to, co udělá ženu opravdovou ženou. Soužití s mužem.
Dovolila jsem si tenkrát, krátce před rozchodem, body lehce upravit. Zkušené ženy mohou porovnat se svým seznamem ( pokud nějaký vlastní ), ty nezkušené prosím, nečtěte dále, může vám to narušit vaší dětskou psychiku.

1.) Jako jo, je hezkej, ale nějak míň, než na začátku. A deodorant zdaleka nepoužívá každej den. Dokonce i čtyři dny nosí jedno triko a nechce si holit vousy.

2.) Neustále blbě čumí. Když ráno vstane, když musí do práce, když přijde z práce, když udělám oběd a nedej bože, když ho neudělám. To teprve čumí! Když už má jednou za pár týdnů dobrou náladu, všemu se debilně tlemí. Kdyby ty věci, co se mu zdají vtipný aspoň vtipný opravu byly. Když já si ale nejsem jistá, jestli je Tele Tele vážně tak humorný.
3.) Nadává u všeho, co je mu proti srsti, mlátí dveřma, mlátí věcma, docela rychle se vytočí i kvůli sebemenší hlouposti a občas mě osloví vole.
4.) Je to obyčejnej mamánek. Když má problém, maminka ho ví jako první. Když má radost, volá prvně mamince. Po práci jde nakoupit, ale volá mamince kvůli tomu, jestli něco  nepotřebuje. Maminka mu kupuje oblečení a chystá svačinky do práce. Maminka mu maže hruď, když je nemocnej! Jejich pouto je divný, zvláštní, úchylný… Navíc má jeho zlatá maminka prý vždycky pravdu, líp vaří, je tolerantnější a má větší smysl pro humor. Kdyby incest nebyl trestnej, jsem si jistá že spolu budou i spát.
5.) Buďto je v práci a nebo chrápe. Doma? Vůbec nic. Bordel na zemi, drobky v posteli, bordel na stole, chlupy a vousy v umyvadle… Taky vůbec nechápu smysl nové šatní skříně, protože jak se zdá, všechno jeho oblečení vklidu pobere jedna židle. O tom, že doteď nepoznal rozdíl mezi košem na bílý a tmavý  prádlo ani nemluvím.
6.) Když už jednou za čas někam jdeme, dopadne to tak že buďto odcházím sama a on se totálně zboří nebo se zboří ještě víc a já ho táhnu domů. Většinou potom poblije celou koupelnu, heká a skučí, jak je mu zle a že už nikdy nebude pít a druhej den… Chrápe!!!!!
7.) Žádná změna !!! Chrápe a blbě čumí na blbý Tele Tele !!!!!!! Do toho se blbě tlemí!!!
8.) Doma si mě skoro nevšímá, maximálně mě poplácá po zadku. Ale jakmile se v okolí najde byť jen jeden jedinej muž, kterej se na mě usměje, moje drahá polovička mi okamžitě skočí kolem krku, tiskne si mě k sobě a s pohledem vzteklýho sviště vysílá signály, že teda jako v žádným případě nejsem volná.
9.) Sere mě už i to, jak hlasitě dejchá. Rozhodně to není ten pravej. Jo
Asi dám najevo třeba Kubovi, že se mi líbí. Ten bude určitě stoprocentně jinej! Aneb… Ach ta naivita mě jednou bude stát život!
Napsala: Tereza Voráčová

Líbilo? Pojďte dát pokec >

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.