Zajícův bejvák

Nedávno jsem tu psala o tom, jak jsem si domů přinesla malého zajíčka, článek si můžete přečíst zde >>, a nyní bych vám ráda povyprávěla, jak spolu pokračovali.

Zpočátku jsem ho krmila jen tím neslazeným zahuštěným tatra mlékem, ale po pár dnech jsem mu do něj začala přidávat trošku medu (aby měl nějakou výživu a enzymy, neboť tatra mléko nic takového neobsahuje) a trošinku bio jogurtu Hollandia.

009

To už se mu nelíbilo a mlíčko nechtěl. Prskal u toho a pořád po mě hrabal pacičkami, protože chtěl to své původní mléko. Večer už měl ale asi moc velký hladík, a tak vzal za vděk i tím mým speciálním koktailem. Každým dnem jsem mu do mlíčka nenápadně přidávala stále více jogurtu. Chtěla jsem mít jistotu, že se mu ta mikroflóra stoprocentně vytvoří a že bude mít i dostatek enzymů, než začneme přecházet na tuhou stravu.

012

Zajíček se naučil přicházet na jméno “Myšák“, sám za mnou hopkal a nechával se chovat. Ideální mazlínek. Přechod na tuhou stravu, ze kterého jsem měla takový strach, proběhl naprosto hladce a bez problémů. Nedostal ani průjem!

Mazlení však jednoho dne skončilo. Když mu byly asi tři měsíce, stala se z něj veliká netýkavka. Na zavolání ke mně sice přišel, ale jak viděl, že ho chci pohladit, hned odkráčel. Vzít ho do náruče už nebylo vůbec možné. Urputně se bránil a tak jsem ho k tomu nenutila. Zajda celý den proseděl na opěradle gauče a pospával. To byly okamžiky, kdy jsem ho mohla i proti jeho vůli hladit. Byl totiž rozespalý a líny odejít, tak to tak nějak strpěl. Někdy u toho vypadal nešťastně, ale někdy se zdálo, že se mu to líbí. Podle mě sám nevěděl.

014

Psů se vůbec nebál a dokonce se začal dvořit mé ovčandě Arance. To byl parádní pohled, jak se před ní promenádoval a předváděl jí své sexy tělo. Když měl dojem, že už jí má zaháčkovanou, tak se pokoušel i o intimnější sbližování, ale s tím nikdy moc neuspěl. Aranka v něm prostě svého milence neviděla.

012 (4)

Přestože jsem se v odborné literatuře dozvěděla, že zajíci jsou samotáři, můj zajíc naši společnost (psů a moji) aktivně vyhledával. Rád se vystavoval na sedačce a v noci, když jsem se svoji smečkou koukala z postele na televizi, tak byl s námi na posteli také. Vyvaloval se tam jako král. A hrozně rád přes nás přeskakoval. To ho fakt bavilo.

Těšte se na další pokračování a pokud nechcete o celé tohle divadlo přijít, tak navštivte moji FB stránku, dejte jí like + sledování a jakmile bude vloženo pokračování, vy se to hned dozvíte 🙂

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.