Proč mě jen využil a odhodil?

Dnes mi přišel email od jedné mé čtenářky, která si potřebovala vylít srdíčko. S jejím dovolením vám jej nyní nechám přečíst. To proto, aby ty z vás, které stíhá podobný osud, věděly, že v tom nejsou sami a hlavně, že to jde zvrátit.

Dobrý den, Soňo, nedávno jsem narazila na váš blog, ve kterém píšete články, kde rozebíráte tématiku hodných holek, mužskou nevěru a zlomená srdce. V těch článcích jsem našla samu sebe. To, co popisujete, se mi totiž děje celý život.

Přes kamarádku jsem se seznámila s chlapíkem, který se mi celkem dost líbil a navíc jsme si hodně rozuměli. On mi pořád říkal, že hledá opravdový vztah s normální holkou do nepohody, se kterou bude moci jezdit na výlety a mít si s ní co říci. Utvrzoval mně v tom, že mu záleží na tom jaká ta holka je uvnitř a ne jaká je na povrchu. Rozhodně prý nesnáší nalakované zlatokopky a namyšlené dámičky.

Líbilo se mi, co říkal, a tak jsem si spolu párkrát vyrazili. Jednoho dne mi navrhl, abych se k němu nastěhovala.

Z počátku bylo všechno hrozně fajn, ale časem mi začal dávat najevo, že málo uklízím a že bych mu měla  každý den vařit. Měla jsem tou dobou v práci, téměř pořád dvanáctky, takže jsem doma padala hubou na stůl a na úklid a vaření jsem neměla sílu, ale prostě jsem to nějak překonávala.

Aby teda bylo naklizeno a navařeno, musela jsem omezit spánek, takže po 12 hodinové šichtě jsem se rovnou vrhala do úklidu, aby mi nevyčítal nádobí nebo nevytřenou podlahu. Nebo jsem ráno vstávala o tři hodiny dříve, abych uklidila a uvařila. Logicky jsem byla permanentně nevyspalá a unavená.

On chtěl chodit mezi lidi a já na to neměla sílu, takže chodil sám. Později už mi společné trávení volného času přestal nabízet. Nějak mě to netrápilo, protože jsem byla ráda, když jsem vše tak tak stíhala. A on byl spokojený. Před kamarády i před rodinou mě pořád vychvaloval a já jsem byla šťastná.

Když měl u sebe malou šestiletou dceru, tak jsem o ni pečovala, on opravdu nemusel vůbec nic. Byl spokojený a já ve své podstatě také. Jenomže pak dostal v práci výpověď a nám začali chybět peníze. Musela jsem si nabrat další služby, abychom zvládali platit výdaje.

Kolikrát jsem byla i ráda, že se mnou skoro nespí, protože jsem na to fakt už neměla ani čas ani chuť. Byla jsem pořád v jednom kole, buď v práci nebo doma při úklidu a vaření. Jedinou odměnou mi byl jeho úsměv, pochvala a občasné plácnutí po zadku.

On se na rozdíl ode mě, nijak zvlášť nehonil. Buď doma odpočíval u televize nebo byl v hospodě, přičemž, útrata šla samozřejmě na můj účet.

Takto jsme žili asi dva roky, ale já do něj byla pořád zamilovaná jako blázen, když mě obejmul, dala bych za něj život. On byl doma čím dál méně, pořád mi nosil nějaké složenky, které bylo třeba zaplatit, už jsem ani nevěděla, co vše platíme. Já si kvůli tomu, jak jsme furt něco platili nemohla koupit ani blbou Indulonu na obličej.

Jednoho dne nebyl celou noc doma.  Prý se opili a spal u kamaráda. No budiž. Ale začalo se stávat skoro pravidelně. Měla jsem pochybnosti, ale bála jsem se to nějak řešit. Jenomže jednou jsem mu nakoukla do mobilu a on tam měl snad tisíc esemesek s nějakou ženskou!!! Ani si je nevymazával! V jedné esemesce ji psal, jak moc se těší až už bude u ní a že tam i přespí.

Byla jsem z toho úplně hotová. On mi řekl, že to nic není, jenom kamarádka. No pak z něj vylezlo, že mi to chtěl říct už dřív, že má někoho jiného, ale nechtěl mi ublížit. Myslím si, že mi to neřekl spíš proto, abych dál v klidu platila nájem a složenky. Prostě si mě nechával, abych mu doma uklízela a platila nájem.

Využíval mě, podváděl a nakonec mě stejně odhodil. Byla jsem mu dobrá jenom na uklízení, vaření a placení složenek.

Průšvih je ten, že něco podobného se mi stalo už dvakrát, takže to vůbec nebylo poprvé. Měla jsem před tím dva vážné vztahy a v obou případech, i když jsem se strašně snažila, tak mi krachly.

Nevím, jestli  je to tím, že si špatně vybírám partnery nebo jsem prostě moc hodná, ale určitě bych to moc chtěla změnit.

Své čtenářce budu držet palce, aby se ji další vztah konečně vydařil. A co vy? Máte nějakou podobnou zkušenost, se kterou byste se chtěli podělit? K diskuzi se můžete připojit zde.

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.