Jak si vybrat toho pravého svatebního fotografa?

Svatební den je jeden z nejdůležitějších dní v našem životě. Na tom s kým budeme sdílet všechny krásné chvíle, kdo nás k sobě přivine naopak v těch krušných, se odrazí hodnota a kvalita našeho společného soužití.

Proto je také nezbytné tento den zaznamenat na fotografiích, které vypoví, jak úžasná a krásná byla nevěsta, jak se ženich dmul pýchou při pohledu na ni či jak maminky nenápadně zatlačovaly slzy, když jejich děti říkají to slůvko „ ANO“.

Jaké kvality by měl mít správný svatební fotograf  a jak si vybrat toho pravého?

Není samozřejmě nic jednoduššího, než požádat strýčka nebo jednoho z kamarádů. Tuto variantu, ale příliš nedoporučuji. Strýček snadno podlehne rodinné euforii, v nastalém veselí zapomene na fotografování a vrhne se do víru oslav, přičemž aby se neřeklo, párkrát zmáčkne spoušť fotoaparátu.

Kamarád sice fotí, avšak po následném zhlédnutí jeho výtvoru, je většina svatebčanů bez hlav, takže jsou rozpoznatelní pouze podle toho, co měli v ten den na sobě za oblečení. Nejhorší chvilku si pak prožijete, když zjistíte, že vás sice fotil pečlivě a často, ale díky štědrým dávkám alkoholu, jste s ženichem všude rozmazaná nebo zezadu. A vaše půlroční hubnutí do nákladných svatebních šatů přišlo celé na zmar. Zpackané fotografie vám nikdo nikdy nenahradí, proto je nejlepším řešením  obrátit se na profíka.

Nejlepší je samozřejmě osobní doporučení. Jenomže pokud kolem sebe zrovna nemáte nikoho, kdo se nedávno vdával nebo ženil, budete se muset spolehnout na inzerci. V hledání vám ochotně pomůže strýček Google, stačí si zadat do vyhledávače například svatební fotograf Olomouc  a již můžete začít vybírat.

Svatební fotograf by vám měl být sympatický

Pokud již svůj tip máte, snažte se ho, co nejdříve kontaktovat, abyste měla jistotu, že ve váš den, bude mít čas. Zároveň budete mít možnost ho předem poznat, a to je také velmi důležité. Příjemné a sympatické vystupování fotografa, je důležitým krokem k jeho výběru. Kdo by chtěl na svatbě nerudu, který se tváří celou dobu naštvaně.

Špičková optika zajistí dokonalý výsledek a komfortní průběh

Je žádoucí, aby se fotograf mezi svatebčany pohyboval samozřejmě a nenápadně. K tomu potřebuje kvalitní fotoaparát s optikou, která umožňuje udělat ty nejzajímavější fotografie bez obtěžování hostů na svatbě. Proto není od věci zjistit, jakou optiku při focení vybraný odborník používá. Nikoho by určitě nenadchlo, že má v každé situaci omezený pohyb kvůli objektivu a fotograf mu dýchá na záda jen, aby udělal ten správný snímek.

Při výběru nám samozřejmě pomůže zhlédnutí jeho portfolia a přečtení recenzí na různých veřejných fórech.

Krásné portfolio, profesionální vybavení a skvělé reference

Pokud vás zajímá můj soukromý tip na ověřeného skvělého svatebního fotografa, tak se obraťte na Martina Holíka, kterého naleznete v Olomouci. Jezdí za svými klienty po celé republice a jeho fotografie se vyznačují vysokou profesionální úrovní a citem pro okamžik.

Jméno Martin Holík je záruka kvality, spolehlivosti a jistoty, že vaše svatební vzpomínky zůstanou zachovány.

svatební fotograf

svatební fotograf Olomouc

svatební fotograf

Už nechcete být hodná holčička? Zde se dozvíte jak na to a také si přečtete příběhy ze života potvor i hodných holčiček.
Jak zdravě zhubnout

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.