Hořká balada o dokonalých superženách

Už jako malá holčička jsem se srovnávala s ostatníma holčičkama. Začalo to trošku už ve školce, ale vygradovalo to na prvním stupni, když se spolužačky začaly malovat. My jsme byli chudá rodina, takže uhlí ze sklepa, červená řepa a paštika se rozhodně nemohly vyrovnat kvalitní dětské kosmetice, kterou mé kamarádky vlastnily.
Všechny holčičky, měly krásný uhlazený vlásky, hebkou dětskou pleť a nosily ty nejkrásnější sukýnky, zatímco já s rezavýma drátama na hlavě, pihama na obličeji a v teplákách po mém bratrovi jsem vypadala jako špatná napodobenina tančícího klauna Pennywise… To se pak do party moc nedá zapadnout…
Tohle srovnávání mi zůstalo celej život. Myslela jsem, že jako matku mě to opustí a musím říct, že někdy je to ještě horší.
Děsí mě maminky, který mají dvě děti a více, zatímco já mám dítě jedno, a jsou upraveny jako z katalogu. Jako jak doprdele stíhají mít úžasně zapletený vlasy, který se jim nekrepatí, úžasně dokonalou pleť, bezchybnej make up, značkový oblečení, nádherně voní a když se smějou tak u toho nechrochtají a neksichtí se jako kobyly?
Já po ránu vypadám jak Tutanchamon a říkám si, že bych měla vstávat tak ve tři ráno, aby to cca do sedmi povolilo… Toto je i důvod, proč nemám mobil, kterej se odemyká rozpoznáváním obličeje.
Akční maminky, který si jdou ráno zaběhat a cestou domů koupí eko vegan vegetarian bio makro hovno zdravou snídani pro svou krásnou mladou rodinu. U mě ranní vstávání vypadá jak scéna ze Svatební košile s Karlem Rodenem, kterej se hrabe z hrobu a vrchol mé ranní gastronomie je včerejší rohlík s máslem a čaj. Tady máte, jezte a nemluvte, ještě jsem neměla svoje ranní kafe!!!
Maminky, které jsou manažerky úspěšné prosperující firmy, doma zastanou všechny domácí práce a večer fungují jako sexy dračice v posteli. To já dělám za minimální mzdu, smrdím dezinfekcí, doma to tak nějak poliskám aby to u nás  nevypadalo jako ve squatu a večer někdy usínám zároveň se synem, heč peč.
Maminky, které mají přehled o politické situaci ve světě, čtou denně novinky, dívají se na televizní noviny a nic jim neunikne… Já se náhodou dozvěděla, že Táně odvedle roste pupek a zemědělci u nás na vsi zadělali silnici, protože bojujou o zrno…
Dlouho jsem hledala recept, jak se porovnávání zbavit. Popravdě mi to nejde a asi ani nepůjde a tak nezbývá, než se smířit s tím, že jsem občas tak trochu nešikovná, nevyrovnaná, nevyspalá, mám blbou náladu a taky všechno do puntíku nestihnu.
Útěchou je mi potom moje krásná, chaotická, někdy nevyspalá, mladá rodina. A taky neochvějné doufání, že krémy proti vráskám, který by měly dle paní prodavačky narovnat i zvlněnej plech, make up za sedm kil a kvalitní šampon doladí ten zbytek.
Tak snad v tom nejsem sama! 🙂
Napsala: Tereza Voráčová
Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.