Zaručený návod, jak si přivodit sladký spánek

Sladký spánek je ten nejlepší dárek, který sobě a svému tělu můžete dát. Zjistěte, co všechno můžete udělat proto, aby byl váš spánek opravdu sladký, ranní probuzení blažené, vaše tělo odpočaté a mysl spokojená.

Ztlumte světla

Nejméně hodinu před spaním zhasněte ve svém bytě velká světla a nechte svítit jen lampičky vybavené slabšími žárovkami s teplým světlem, ideálně v takovém tónu, který připomíná soumrak. Ten totiž ovlivňuje produkci hormonu melatoninu, který je pro náš spánek a následnou regeneraci organizmu velice důležitý.

Vytvořte si z ložnice oázu klidu

Cestu k rychlému usínání hodně usnadní vaše ložnice. Mělo by to být místo, kam se těšíte, které vás uklidňuje a kde se dobře relaxuje. Proto z ní vyneste vše, co vám vizuálně narušuje pocit pohody a naopak do ní vneste vše harmonizující. K tomu, aby byla ložnice dokonalá vám pomůžou vhodně zvolené záclony se závěsy a v neposlední řadě také povlečení.

Zatemněte okna

Lidé jsou nastaveni k tomu, aby v noci spali, jenomže světlo z ulice dokáže náš organizmus pěkně zmást a to nočnímu odpočinku rozhodně nesvědčí. Nenechte se ve spaní rušit a na okna si pořiďte kvalitní zatemnění.

Rituály před spaním

Zahájením rituálu dáváte tělu signál, že je čas připravit se na spánek. Večer si připravte bylinkový čaj z meduňky vyvětrejte, namažte si ruce krémem, na tvář naneste noční péči a pak si přečtěte pár stránek vaší oblíbené knížky.

Pyžamo versus nahé tělo

Nahaté spaní, má své kouzlo, ale není to pro každého. Mnoho lidí potřebuje spát alespoň v tričku. Ale to není ono, lepší je ukládat se do peřin v opravdovém pyžamu. Už jen to, že si pyžamo obléknete vás ke spánku skvěle naladí.

Televize ano či ne

Odborníci jasně radí, že si televizi do ložnice nemáme dávat. Ale jsou lidé, kteří bez ní prostě neusnou. Koukání na televizi může skvěle uspávat. Má to však svá pravidla. Rozhodně nekoukejte na nic napínavého, co předem víte, že budete chtít vidět až do konce. Dejte raději přednost něčemu jednoduchému, u čeho vám bude jedno, zda to zaspíte.

Na televizi si ztlumte jas obrazu a také nalaďte barevný tón do červena. Nebude vám tak v ložnici poblikávat modré světlo. A nastavte si časovač, který televizi sám vypne. Nebude hrozit, že by vás během noci vzbudila.

Můj malý osobní tip na závěr

Všimla jsem si, že když si během dne prohlížím katalogy s povlečením nebo vidím obrázek pěkné ložnice či fotky lidí v pyžamu a v posteli, vždy se mi chce jít spát. Takže si tuto tématiku nechávám až na večer. Funguje to dobře.

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.