Proč bychom vlastně měli být štíhlé?

 

Mnoho žen se dokáže se svoji váhou „smířit“ natolik, že se rozhodnou nedržet žádné omezující diety a svoji energii si raději šetří na provoz domácnosti, než aby ji marnotratně utrácely ve fitku. Začnou prostě žít podle jednoho známého a populárního motta : Jsem baculka a kdo mě má rád, tomu to nevadí.

I přátelé dokáží od hubnutí perfektně odrazovat. Konejšivé věty typu : Ale jdi, vypadáš výborně, chlapi mají rádi, když je na co sáhnout, atd. dokáží snadno přesvědčit o tom, že je vše ok a přebytečné tuky není třeba řešit. A tak se nic neřeší.

Jenomže málokterá baculka si uvědomuje, že štíhlost není jen o kráse, ale o tom, být zdravá. Tuky  jsou totiž hlavní úschovnou toxinů, které tělo, hlavně díky nesprávnému stravování, nestíhá vyloučit.  Pro mnoho žen však zdraví není tím správným důvodem, proč usilovat o odbourávání faldů.

Nejčastější a zároveň také nejsilnější motivací pro hubnutí, bývá zamilovanost a touha zalíbit se své  nové lásce. Jenomže to je právě špatná motivace! Žena se chce strašně moc líbit a tak je její snahou, co nejrychlejší hubnutí. Je prostě nutné zhubnout a být atraktivní! A to velice rychle. Nebo ještě lépe, bleskově.

V takovou chvíli je ochotná sáhnout i k drastičtějším postupům hubnutí, přičemž je ochotná k tomu používat i poměrně škodlivé reparáty s nevalnou pověstí. A za to žádný muž přece nestojí!

Mrkněte se na nejvychytanější stylový mateřský batoh pro všechny maminky
Doporučuji: pohodlné a efektivní online hubnutí s nutriční terapeutkou a cvičitelkou Adélou Čížkovou DiS.
Proč mi ubližuješ když tvrdíš, že mě miluješ?
Už nechcete být hodná holčička? Přečtěte si moji výstřední Příručku pro mrchy začátečnice a dozvíte se, jak se stát ženou, které muži padají k nohám

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.