Přehoz přes postel zvelebí vaší ložnici a navíc je i velmi praktický

Kvalitní spánek je alfou omegou zdravého života, a tak je velice důležité udělat vše proto, abyste se vyspali opravdu do růžova. Důležitými faktory sladkého spánku jsou kvalitní lůžkoviny, příjemné povlečení a pěkný vzhled ložnice.

Při zvelebování své ložnice snů určitě nezapomeňte na přehoz přes postel. Díky němu, nejenom vaše postel ale i celá ložnice získají vysoký punc luxusu.

Kromě toho, že je přehoz designovou záležitostí, má i mnoho užitečných funkcí

Pokud například rádi cestujete, zajistí, aby se vám neprášilo na peřiny. V zimě ho využijete jako druhou přikrývku a v létě se může hodit místo teplé peřiny.

Přehoz přes postel oceníte nejenom v ložnici, ale i v malém bytě, kde je místo pro spaní součástí celého prostoru. Díky němu vás žádná nečekaná návštěva nepřekvapí, protože i když už nestíháte ustlat, krásný přehoz problém vyřeší za vás.

Velkým pomocníkem je i pro milovníky čtyřnohých mazlíčků. Pokud mezi ně patříte i vy, pak jistě oceníte jeho věrné služby. Díky přehozu už nemusíte své chlupaté kamarády vyhazovat z ložnice, ale naopak si s nimi můžete na posteli lebedit, aniž byste pak museli spát v chlupatých peřinách.

Vybíráme přehoz podle velikosti

Důležitý je výběr velikosti přehozu. Pokud máte postel na nožičkách a schováváte pod ní věci, které se vám již nikam jinam nevešly, rozhodně si vyberte přehoz sahající až na podlahu. Nejenže zakryje vaše poklady pod postelí, ale zároveň vypadá velmi elegantně.

Naopak, pyšníte-li se designovým postelovým skvostem, pak by jej přehoz neměl zakrývat. V tomto případě by měl být tak velký, aby přesahoval kolem deseti centimetrů pod úroveň matrace.

Při výběru věnujeme maximální pozornost kvalitě materiálu i zpracování

Právě proto, že je přehoz jako lapač prachu v první linii, je třeba ho prát minimálně tak často jako povlečení. Proto si dejte s jeho výběrem opravdu záležet. Kupte si  kvalitní silný přehoz ze stálobarevného materiálu, který je již na první pohled precizně ušitý.

Důležité je také zvolit nemačkavý materiál, aby přehoz každou noc přečkal bez úhony, ať už ho složíte do skříně či jen tak pohodíte na koberec.

Pokud na něm plánujete trávit společné chvilky i se svým čtyřnohým kamarádem, pak si vyberte takový, který má hladký povrch a půjdou z něj snadno odstraňovat chlupy. Tuto vlastnost v budoucnosti velice oceníte.

Malé doporučení na závěr

Na váš sladký spánek působí mnoho faktorů, přičemž mnohé z nich můžete sami ovlivnit. Obecně platí, že jak se ve své ložnici a posteli budete cítit, tak dobře se vyspíte. Proto si na zařizování své ložnice dejte opravdu záležet.