Nejlepší potraviny pro sexy tělo

Výživné látky a správné fungování metabolismu jsou nezbytné pro efektivní hubnutí. Ovoce obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, vlákniny, stopových prvků a vodu, díky čemuž se zvyšuje i příjem tekutin. Určitě mnozí z vás již slyšeli, že ananas je požírač tuků, citrusové plody detoxikují organismus, jablko je důležité pro správné fungování trávení, kiwi podporuje spalování tuků atd. Pozor! Ne všechny druhy ovoce jsou vhodné a pomáhají při hubnutí.

Mléko a mléčné výrobky na hubnutí – ano nebo ne?

Mléko podporuje spalování tuků a zlepšuje efekt chudnutí. Mléko na hubnutí – ano! Ale jen nízkotučné. Názory odborníků, na pití mléka, se odlišují. Někteří tvrdí, že mléko je potřebné pro správnou výživu organismu a jiní, že způsobuje mnoho problémů. Pokud vám mléko nezpůsobuje žádné zdravotní ani zažívací problémy, tak je určitě při hubnutí vhodné. Bílkoviny podporují spalování tuků a zlepšují efekt hubnutí, tuk zase pomáhá vstřebávat vitaminy a důležité látky. Mléčné výrobky vám mohou ve velké míře pomoci při hubnutí, ale musíte najít jejich správné varianty.

Celozrnné, grahamové a vícezrnné pečivo.

Při výběru pečiva se nenechte zmást tím, že energetická hodnota bílého pečiva a tmavého pečiva je téměř stejná. Důležité je, že k uspokojení hladu potřebujeme menší množství stravy. Během hubnutí je důležité, aby organismus dostával důležité výživné látky. Tmavé pečivo obsahuje kromě škrobu a bílkovin i minerální látky, stopové prvky a vitamíny. Tmavá barva pečiva ještě nezaručuje, že pečivo bylo vyrobeno z celozrnné nebo grahamové mouky. Co by měly obsahovat jednotlivé druhy pečiva?

  • Celozrnné pečivo by mělo obsahovat minimálně 70% celozrnných mouk z celkové hmotnosti výrobku.
  • Vícezrnné pečivo by mělo obsahovat minimálně 5% jiné než žitné nebo pšeničné mouky.
  • Grahamové pečivo se vyrábí z grahamové mouky do které jsou přidávány mleté otruby. Podíl grahamové mouky by měl být minimálně 30% z celkové hmotnosti výrobku.

Díky chilli papričkám zhubnete rychleji.

Díky pálivým jídlům a hlavně díky chilli papričkám můžete zhubnout mnohem rychleji. Látky, které se nacházejí v ostrých přísadách spolu s tepelnými účinky, způsobují oxidaci tukových tkání, čímž výrazně urychlují metabolismus a sekreci žaludečních žláz. Dokonce se při konzumaci chilli papriček uvolňují endorfiny, které navozují pocit štěstí a pohody. Kapsaicin, který chilli papričky obsahují, je výborný i v boji proti celulitidě.

TIP: přečtěte si článek o keto dietě

Šálek zeleného čaje pomůže nejen vašemu zdraví, ale i vaší postavě.

Zelený čaj pomáhá spalování tuků a snižuje chuť do jídla. Zelený čaj byste měli pít pravidelně, každé ráno a nejlépe během jídla, aby se jeho účinky mohly projevit naplno. Obsahuje kofein, který stabilizuje hladinu cukru a urychluje metabolismus, napomáhá spalování tuků a snižuje chuť k jídlu. Pozor na levné napodobeniny zeleného čaje, nejlepší volbou jsou kvalitní čajové lístky, které dostanete v čajovně nebo v obchodě se zdravou výživou.