Rituál očištění polodrahokamů a jak je znovu nabít pozitivní energií

Již od dávných věků lidé tušili, že drahokamy a polodrahokamy dokáží blahodárně působit na lidské tělo i mysl. Proto z nich kouzelníci a kouzelnice dělali tajemné amulety nebo je přidávali do kouzelných lektvarů. Amulet ochraňoval svého nositele i jeho blízké, zaháněl zlé duchy a přinášel do života zdraví i štěstí.

A to se děje i dnes. Jistě kolem sebe máte pár známých, kteří mají své kouzelné artefakty a střeží si je jako oko v hlavě. Možná i vy ho máte.

Víte však jak o své drahé kameny pečovat? Všechny minerály (i ty obyčejné kameny a hlína) mají schopnost vstřebávat okolní energii a tu předávat dále. Jistě jste již sami cítili, že nějaký dům nebo místo mají na vás určitý vliv. To je ta energie, kterou do sebe kameny za roky pobývání na určitém místě nasákly a nyní ji ze sebe vyzařují.

V místě, kde se stalo něco špatného si kameny naberou negativní energii a tu pak šíří dále. Čím hrůznější událost se v blízkosti kamene stala, nebo stále děje, tím více ji v sobě má a tudíž i vydává. Taková energie se vytrácí velmi pomalu, téměř však vůbec nikdy.

Proto byste na svůj ochranný kámen neměli nechat sahat ani jiného člověka, pokud si nejste jisti, že je to dobrý člověk s dobrou energií.

Své kouzelné polodrahokamy nevystavujte špatné energii

Protože polodrahokamy mají schopnost vstřebávat veškeré energie, ať již dobré, tak i špatné, musíte podle to ho o ně správně pečovat.

Noste je tedy vždy tam, kde se sami cítíte dobře, nenoste náramky zbytečně na úřady a jiná místa, která obecně v lidech vzbuzují tíseň. Lidé tuto tíseň vyzařují ven a své okolí takto zamořují negativní energií. Vaše polodrahokamy by tuto energii mohly nasávat. Pokud se náhodou ocitnete na místě, které vašemu polodrahokamu nesvědčí (tím pádem ani vám ne, proto je vůbec nejlepší tato místa prostě nenavštěvovat nebo jejich návštěvu omezit co to jde), snažte se ho po dobu pobytu něčím zakrýt. Může to být rukou, látkou, rukavicí a pod.

Jak uzdravit polodrahokam a nabít ho pozitivní energií

Když už se se vám náhodou stane, že svůj šperk nebo i samotný kámen vezmete na energeticky špatné místo, tak je nanejvýš důležité, abyste ho následně důkladně očistili a nabili tou nejsilnější a nejživotodárnější energií, kterou najdeme samozřejmě jenom v přírodě.

Rituál očištění polodrahokamů

Vezměte ho k zurčícímu potoku, vodopádu, splavu nebo rychle tekoucí řece, čím více energie ta voda má, tím lépe. Oblékněte se teple, protože u vody je zima a vám musí být příjemně a teploučko. Vyberte si pohodlné místo, kde můžete se svým šperkem alespoň dvacet minut pobýt. Šperk si navlékněte, nebo vezměte do dlaně a sami sebe oprostěte od myšlenek na světský svět. Společně s kameny vnímejte vodu a nechte se zcela pohltit její krásou a energií. Takto kámen očistíte a nabijete.

Polodrahokamy léčí a přináší tělu úlevu

Tyrkys, křišťál, ametyst, růženín nebo hematit nejsou jen krásné minerály, ale pomáhají také léčit. Léčivé kameny pomáhají tak, že nás doplňují energií a posilují náš organismus, takže tělo získává možnost a sílu se zregenerovat a uvést do pořádku.

Například jantar, akvamarín, aventurín a obsidián pomáhají lidem trpícím alergiemi. Jantar, křišťál, fluorit nebo tyrkys přináší úlevu při záchvatech.

Turmalín, lazurit, azurit, topaz, amazonit, onyx, malachit a tyrkys jsou výbornými společníky lidem, kteří trpí depresemi. Pomáhají uvolnit napětí v těle a mysli dodávají optimizmus.

Na bolest hlavy výborně účinkuje jantar, smaragd, amazonit, hematit, lazurit, ametyst a křišťál. Je však potřeba vzít v úvahu, že se to týká spíše oněch dlouhodobých migrenózních stavů, kdy účinek minerálů je patrný až po několika týdnech nošení, kdy vlastně díky delší přítomnosti kamenů k migréně nedojde.

Vyberte si svůj magický kámen podle znamení zvěrokruhu a nechte na sebe působit jeho kouzelnou moc.

Podívejte se jak mohou jednotlivé kameny příznivě ovlivnit váš život, přinést vám blahobyt, lásku i udržovat vaše zdraví >>

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.