Extra panenský olivový olej je kuchyňským univerzálem číslo jedna

Kdo mu už v minulosti nedal šanci, jednoduše neví, o co přichází. S olivami to jde v kuchyni snáz v mnoha podobách a číslem jedna je v tomto směru olej, který se získává čistě mechanickými postupy a říjnová sklizeň je pro majitele olivových hájů v podstatě svátkem. Mořské ryby, těstoviny, ale i sladké dezerty nebo kváskový chléb, kdo jednou ochutnal olivy v tekutém stavu, zřejmě zcela zanevře například na slunečnicový nebo řepkový olej. V čem tkví jejich výjimečnost? Jednoduše, rozumí si s každou surovinou, kterou před ně předložíte…

Stačí jen pár kapek, výsledky jsou tu hned

Okusit polévku gazpacho nebo vepřovou krkovičku připravenou pomocí olivového oleje je skutečná gastronomická rozkoš. Extra panenský olivový olej je proto dnes již klasickým partnerem mnoha světových šéfkuchařů, bez nichž by tito mistři nebyli jedničkami ve svých oborech. Dáte také na jejich doporučení? Nebo byste rádi zkusili něco nového, když všichni kolem olivové produkty tolik chválí? Rozhodnutí je na vás, ale kuchyně, která ještě nezaznamenala přítomnost lahvičky s olivovým olejem, je bohužel hodně ochuzená. Nejen o vydatné přírodní aroma, ale také zajímavosti pro chuťové pohárky.

Není důvod někam spěchat, zvláště pokud grilujete poctivý plátek masa, protože to je vždycky kulinářské umění. Značka jako Chiavalon nabízí to nejlepší z Istrie, zdejší olivy jsou pověstné i na stolech náročných německých strávníků a o kvalitě svědčí i pestrá sbírka medailí ze světových akcí. Když si dáte pár kapek jen tak na jazyk, velmi brzy pochopíte, o čem je řeč! V kombinaci s grilovanou rybou, luštěninami nebo sýry to bude ještě o mnoho výraznější. A proč si potom nechat ujít tuto novátorskou směs chutí? Pokud máte pocit, že už jste v kuchyni zkusili všechno a stokrát opakovaný recept je nuda, je nejvyšší čas začít si povídat s olivovým olejem a doplnit si zásoby na zimní období!

Pokud toužíte po kvalitě, podívejte se na e-shop společnosti OLIVUM s.r.o., která se specializuje na dovoz prémiových extra panenských olivových olejů.