Tarotové karty umožňují pohled nejen do budoucnosti

Tarotové karty patří mezi nejoblíbenější a nerozšířenější vykládací prostředky. Existují v mnoha nejrůznějších provedeních. Jedná se o hrací a vykládací karty, jenž se používají snad po celém světě. Slouží k věštění a hledání nejrůznějších duchovních cest.

Pomocí tarotových karet můžeme získat informace z našeho podvědomí. Každý v sobě má nějaké, alespoň základní, věštecké schopnosti, které lze s tarotem rozvíjet a prohlubovat. Karty nám umožňují pohled do minulosti, budoucnosti, ale i rady při řešení přítomnosti.

Jsou nám k dispozici při řešení těžkých životních situací, a i v případech, kdy potřebujeme odpovědi na nejrůznější otázky týkající se každodenního života.

tarot1

Historie tarotových karet

Tarotové karty jsou světu známé již po řadu staletí. Jejich vznik se datuje zhruba někdy okolo 14. století a nejspíše pocházejí z Egypta. Jejich přesné datum vzniku není známo, ale nejstarší dochované tarotové karty jsou uchovány v archivech v Paříži a datují se přibližně kolem roku 1392.

Skutečnou otázkou zůstává význam tarotových karet. Mají nám ukázat správnou cestu životem či prohloubit naše vědění?

Jak karty na tarot vypadají?

O tarotových kartách slyšel snad každý, ale řada jedinců již neví, jak tyto karty vypadají či jaké karty celá sada obsahuje. Nejedná se jen o obyčejné karty, ale o originální obrazové karty, které lze zakoupit v různých provedeních.

Sada tarotových karet obsahuje 78 karet, které jsou rozděleny do dvou systémů, do tzv. Velkých Arkán a Malých Arkán.

Systém Velkých Arkán se skládá z 22 karet. Tyto mají určitý osudový charakter a ukazují to, co je dáno. Často bývají spojovány s pátým živlem – duchem.

Naopak systém Malých Arkán, je složen ze čtyřech barev – holí, kalichů, pentaklů a mečů. barva je samostatně číslována, tzv. od esa až po 10. Dále jsou zde samozřejmě dvorní karty, které jsou u každé barvy čtyři (páže, rytíř, královna, král).

Tyto karty dokáží popisovat každodenní život jedince. Každá karty odpovídá právě jednomu živlu, tedy ohni, vodě, vzduchu či zemi.

Typy tarotových karet

V současné době je na trhu k dostání nepřeberné množství tarotových karet v různých cenových relacích. Ve většině případů se jedná jen o designové úpravy. Tarotové karty nabízejí zajímavé a designově pěkné zpracování.

Samostatnou kapitolu ovšem představují Andělské tarotové karty, které se dají považovat za jakousi vlídnější část tarotu. Andělské tarotové karty jsou vhodné především pro ty jedince, kteří chtějí pohlédnout do své budoucnosti, ale zároveň mají obavy z klasického tarotového výkladu. Tyto karty Vám přinášejí vesměs jen pozitivní informace či Vás mohou varovat před nebezpečím.

Výklad tarotových karet

Výklad tarotových karet je možné provádět několika způsoby. Pro správný výklad je nutné znát význam jednotlivých karet a tyto si navzájem propojovat v souvislostech. U zakoupených karet lze mnohdy nalézt podrobný návod či se můžete poohlédnout po nějaké zajímavé knize, která se výkladem zabývá.

Pro jedince, kteří se učí vykládat tarot bude nejjednodušší naučit se nejdříve vykládat z Malé Arkány, která obsahuje 56 karet. Později lze vykládat z Velké Arkány a samozřejmě i skloubit oba systémy dohromady.

Chcete si výklad karet vyzkoušet, ale máte ze získaných informací obavy? Pak pro Vás možná budou vhodnější Andělské tarotové karty, které představují vlídnější stránku výkladu, protože přeci na každém problému se dá najít i něco pozitivního.

Velký výběr tarotových karet včetně potřebné literatury najdete na stránkách www.poznani-knihy.cz

Mrkněte se na nejvychytanější stylový mateřský batoh pro všechny maminky
MÓDA A STYL: Vytvořte si kryt na telefon s vlastní fotografií
Potíže s pejskem? Začtěte se do eBooku, ve kterém najdete konkrétní a simple řešení těch nejpalčivějších psích hříchů
Už nechcete být hodná holčička? Zde se dozvíte jak na to a také si přečtete příběhy ze života potvor i hodných holčiček.
Jak zdravě zhubnout

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.