Nevíte, kam se vydat na dovolenou? Vyzkoušejte Český kras

Možná si budete říkat, že na výběr dovolené pro příští rok je ukrutně brzy. Někteří z vás si ovšem musí nahlašovat své volno dlouho dopředu, abyste měli stoprocentní jistotu, že jej dostanete. V takovém případě je tedy vhodné nahlásit dovolenou téměř s půlročním předstihem a vyrazit spolu s celou rodinou do oblasti Českého krasu, konkrétně do údolí řeky Berounky.

Který zvolit hotel?

Penzionů v této oblasti se nachází více než hodně, avšak vy byste měli zamířit do hotelu u hradu Karlštejn. Nalézá se zde areál bývalého mlýna, který je skvostným způsobem přebudován na velice útulný hotel s velkou zahradou, a dokonce vlastním ostrůvkem. Na něm stojí krásný altán, z něhož můžete obdivovat krásy okolní přírody. K dispozici je vám ovšem i rybí restaurace s letní terasou nebo moderní relaxační centrum.

V kterém pokoji se ubytovat?

Zvlášť s dětmi byste mohli mít problém při hledání vhodného apartmánu. Ubytování poblíž Karlštejna ovšem nabízí speciální Rodinný pokoj, ve kterém se pohodlně vyspí 3 dospělí s jedním dítětem. Navíc je zde možnost přidání i přistýlky pro dítě do 18 let, a pokud je vaše dítko mladší 6 let, bude mít vlastní přistýlku zcela zdarma. Mimo to naleznete v pokoji satelitní televizor, připojení k internetu nebo minibar či pracovní stůl.

Kam vyrazit s dětmi?

Dovolená s dětmi by se rozhodně měla vyznačovat rozličnými aktivitami, aby na ní vaše ratolesti dlouho vzpomínaly. Kousek od hotelu se nachází Zoo Karlštejn, kde uvidíte řadu exotických zvířat jako velbloudy, bizony, lamy nebo zebru či bílého lva, který je dominantou celé Zoo. Samozřejmě můžete navštívit i další atrakce v okolí Karlštejna. Lokalita Českého krasu totiž nabízí prakticky neomezené možnosti.

Jestliže se nakonec vydáte do údolí Berounky blízko hradu Karlštejn, pak vás čeká naprosto nezapomenutelná dovolená. Nedotčená příroda ve vás jistě zanechá dlouhodobý pozitivní odkaz.