Mirra, policejní princezna

Spala, zatímco její sourozenci, pět sester a jen jeden bráška, se zvědavě batolili kolem psí maminky, která na nás ostražitě hleděla a moc nadšeně se netvářila. Z očí jí bylo vidět jen bělmo, a sem tam se zaleskl  vyceněný zub.

„Tak si jednu vyber, “ zabručel Petr a koukal zaujatě na chumel klubíček peroucích se mezi sebou. Byl naštvaný, že toho jediného pejska už mu vyfoukl jeho kolega z práce a na nás zbyly jen ty psí holky.

na šířku

Pak se doneslo krmení pro štěňata a začal boj!

Otevřela očiska, vykvikla a bez jakéhokoliv zaváhání si s hlasitým vrčením probojovala místo ke zdroji dobrot. Šla celkem bezohledně, sourozence rvala za tlapky a šklebila se na všechny, co ji bránili v cestě k plnému bříšku.

Tak jsem ji viděla poprvé a hned jsem se zamilovala. Mirra, řečená Mirďa, celý svůj psí a i policejní život buď prospala, projedla nebo prošpekulovala nad tím, jak si ulehčit práci, ukrást ještě víc jídla a nebo zalézt nepozorovaně do postele.

Jako správný policejní pes, musela trávit hodně času na služebně, a čekat na signál, kdy bylo třeba hrdinského zásahu, či vyhledání stop. Milovala tyto služby. Byla tam spousta páničkových kolegů, tím pádem spousta svačin a hlavně mohla taky nerušeně spát během jízdy autem, kdy byla krásně ukolébávána díky výmolům na silnici.

„Rozmazluješ ji! Pak má chtít cvičit,“ zaznělo drsně od Petra. Petr byl drsný policejní psovod, který chtěl mít za parťáka drsného policejního psa, a proto se rozhodl, že Mirunku ubytuje na oficiálním psinci, mezi ostatní služební psy a ne u nás v posteli, jak tomu bylo doposud. To abych ji svojí láskou a rozmazlováním nemohla kazit.

20180609_095331

Jenže Mirunka si, jako správná ženská, dokázala ve všem najít svoje výhody, a tak během pár hodin, místo v kotci, ležela  na služebně, v místnosti pro stálou službu, kde měli pohodlné křeslo, které ji padlo přesně na míru.

Zajímavé bylo, že od té doby, co Mirunka parkovala v pohodlném křesle na služebně, začaly se tam dít zvláštní věci. V té době se totiž úplnou náhodou zvýšil počet ukradených svačin, volně položených na stolech či v bezpečí tašek, přičemž ani lednička nezůstala této záhadě ušetřena.

A pes tloustl! Ubralo se jídlo, zvýšil se denní pohyb a Mirrďa stále tloustla a tloustla. Tak pro všechny padl zákaz brát si ji na služebnu. Zamkl se výběh a nikdo tam nesměl, jen Petr a já.

Následně se ze dvora PČR začaly ozývat táhlé nářky, samotou a psincem týrané psí slečny. A protože služebna sousedila s domovem důchodců, bylo nutné nešťastnou Mirrunku znovu nastěhovat domů a dělat, že ty důlky v peřinách, které jsou ještě po našem příchodu vždy teplé, jsou jen špatně ustlaná postel.

Lednička se zamkla na zámek, a tak byl i přehled o tom, co má naše neustále nenažratelná policejní čuba v žaludku.

Měla ráda jízdu autem, spaní pod peřinou, kdy z ní byl vidět jen kousek čumáku, vše, co si sama mohla ukrást k jídlu, ať to bylo cokoliv, a také naše děti, kterým věrně sloužila jako polštář.

Jako policejní fena měla mezi psy velká privilegia, kterých se dokázala dost jasně dožadovat. Pokud jela na pravidelný policejní výcvikový kurz, bylo nutno sebou zabalit péřový polštář, menší polštářek a plyšáka, což se sotva vešlo do jedné velké cestovní tašky.  Do menší tašky se musely vejít všechny Petrovi potřebné věci, včetně služební kombinézy.

Coby pravá policistka se ničeho nebála, byla spolehlivá a občas i potřebně drsná. Do všech zásahů šla s rozmyslem ale jistě.

Mirunka, jako správná dámička, nesnášela louže, a její inteligenci se příčily často opakované povely při výcviku. Veškeré povely byla ochotna provést tak maximálně třikrát správně a potom už odmítala pokračovat. Což je vlastně naprosto logické, proč stále dělat dokola něco, co už předvedla. Jenomže pro psovody a jejich každodenní dril to bylo překážkou.

Už vím proč policie nechce do služby fenky. Protože jsou chytré a umí si ulehčit práci!

Napsala: Marie Š.

Famózní granule s kachním masíčkem, ze kterých se váš pejsek pomine blahem. Podívejte se, kde je můžete sehnat a nepropásněte akční balení
MÓDA A STYL: Vytvořte si kryt na telefon s vlastní fotografií
Potíže s pejskem? Začtěte se do eBooku, kde najdete konkrétní a simple řešení těch nejpalčivějších psích hříchů
Proč mi ubližuješ když tvrdíš, že mě miluješ?
Už nechcete být hodná holčička? Přečtěte si moji výstřední Příručku pro mrchy začátečnice a dozvíte se, jak se stát ženou, které muži padají k nohám

20180609_095018

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.