Léto ve znamení přátelství s kamarády i zvířaty zažijete jen na táboře v Benicích

Co by to bylo za prázdniny, kdyby je děti nemohly prožít alespoň pár dnů bez rodičů. I když své potomky bezmezně milujete a snažíte se jim do života předat jen to nejlepší, některé věci se přece jen nejlépe naučí bez vás.

Nová velká přátelství, spousta zážitků, první kroky k samostatnosti, mnohdy i první lásky. Zkrátka vzpomínky, které zůstávají napořád. Nejen to i vašim ratolestem přinese dětský letní tábor Léto na statku.

Dětský-tábor-Benice-62

Co čeká na účastníky dětského letního tábora Léto na statku?

Jak už vyplývá z jeho názvu, dětský letní tábor Léto na statku  nechá nahlédnout pod pokličku života hospodářství. Tradiční domácí zvířectvo z našich životů tak trochu mizí vinou změny životního stylu i nedostatku času. Jen málokdo se už ve věku počítačů rozhodne, že si pořídí třeba obyčejné slepice.

Vaše děti proto na dětském letním táboře Léto na statku dostanou příležitost k tomu, aby zjistily, jak to chodí, když se někdo rozhodne chovat hospodářská zvířata a co to přesně obnáší. Nenásilně tak děti vedeme k úctě vůči živým tvorům, zodpovědnosti a starostlivosti. Zároveň jim prakticky odkryjeme činnost kováře a veterináře.

Na dětském letním táboře Léto na statku  poznají účastníci i sami sebe

K těm nejoblíbenějším částem táborového programu patří totiž v rámci dětského letního tábora Léto na statku bezesporu besedy s panem doktorem, který se právě stará o všechna zdejší zvířata. Některé děti už začínají přemýšlet o tom, čím budou, mnohé mají jasno. Dětský sen pomáhat zvířatům a stát se veterinářem se řadě z nich opravdu podaří proměnit v praxi. Týden strávený na táboře tak může účastníkům významně rozšířit obzory.

Na dětském letním táboře Léto na statku zbývá čas i na to, aby se malí táborníci poznali i navzájem. Čekají na nás celotáborová hra, stezka odvahy i každodenní pobyt v přírodě. A samozřejmě i oheň, u kterého bude prostor nejen na povídání, ale také na ochutnávku. Bez opečených buřtů by tábor nebyl táborem.

Co je těžištěm programu dětského letního tábora

Na dětském letním táboře Léto na statku se na zvířata nebudeme pouze dívat nebo o nich mluvit. Barokní statek Benice má vlastní mini zoo a součástí je rovněž hřebčín. Děti se formou nenáročných manuálních činností zapojí přímo do péče o zvířata, případně se dle chuti a vlastních možností mohou povozit na koních či poníkovi.

Dětský letní tábor Léto na statku  je proto primárně určen všem těm, kteří by chtěli svoje prázdniny strávit aktivně. Zvířata budeme krmit nebo vyhánět na pastvu, přirozeně však vždy za asistence dospělých. Nechceme pochopitelně, aby se komukoli cokoli stalo, což platí jak pro děti, tak i pro zvířata. Proto pamatujte, milí rodiče, na to, aby se v kufru ocitlo vhodné oblečení, pevné obutí a holinky.

Dětský-tábor-Benice-75

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.