Jídelníček při proteinové dietě

Proteinová dieta, jak již napovídá její název, je způsob stravování, ve kterém převažují bílkoviny. Naopak cukry jsou vynechány nebo z velké části omezeny. V takovém případě dochází ke stavu tzv. ketózy, kdy tělo pálí tuk namísto chybějících cukrů, které jsou jinak primárním zdrojem energie. Pojďte se podívat na inspiraci na stravování a sestavování jídelníčků k této dietě, u které neztrácíte svalovou hmotu, pouze tukové zásoby, u které se netrápíte hlady a při správném zakončení nedochází k jo-jo efektu.

Jídelníček přírodní cestou

Vynechání cukrů neznamená jen to, že se musíte rozloučit věcmi jako s cukrovinkami a slazenými nápoji, ale také s potravinami, které obsahují složitější cukry. Těmi jsou například brambory, rýže, pečivo, těstoviny a jiné výrobky z mouky a také některé ovoce a tzv. sladká zelenina jako hrách, řepa nebo mrkev. Naopak ostatní zeleninu, například listovou, je možné konzumovat bez omezení, stejně jako libové maso, ryby, mořské plody, vejce a mléčné výrobky. Proteinová dieta však může být pro někoho náročná například kvůli slabé vůli. Naštěstí existuje mnoho výrobků, které jsou speciálně upraveny pro tento způsob stravování, neobsahují sacharidy a naopak mají v sobě vyšší množství bílkovin. Můžete si tak dopřát například i proteinové čokolády, palačinky, polévky, kaše nebo cokoliv, na co máte chuť a úplně bez výčitek svědomí.

Pomocník v podobě proteinové stravy

Výrobky, které obsahují velké množství proteinů a jsou bez sacharidů, vám nejen pomohou díky široké nabídce různých potravin překonat chuť na sladké a zpestřit jídelníček, ale také s nimi můžete ušetřit. Vyjdou značně levněji, než kdybyste si kupovali maso se zeleninou, zvláště pak v zimě, kdy je i ona dražší. Hodí se dokonce i v případě, že jste nuceni dodržovat další speciální diety. Například Ketomix nabízí i zboží bez lepku. Velkou výhodou všech proteinových jídel je jejich jednoduchost:

  • Nemusíte počítat žádné hodnoty v jídelníčku
  • Příprava je snadná a rychlá
  • Dietu můžete držet i tehdy, pokud nesportujete

Vše záleží na vás

Proteinové výrobky představují velice efektivní řešení, které vám pomůže keto-dietu zvládnout. Potraviny například od značky Ketodiet zajistí, že budete mít správné množství bílkovin pro úspěšné nastartování procesu ketózy a následné hubnutí. Přesto je však vhodné se při tvorbě jídelníčku poradit s odborníky. Proteinová dieta slouží k získání ideální postavy, nikoliv k trvalému a dlouhodobému stravování. Také pokud trpíte cukrovkou či jiným metabolickým onemocněním, neměli byste tento způsob stravování praktikovat. Stejně jako jiné diety, ani tato není všespásná. Vyžaduje po vás správné ukončení, aby nedošlo k jo-jo efektu a také následné dodržování zdravého životního stylu.

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.