Je možné zvětšit prsa i bez operace?

Poprsí správné velikosti a tvaru je snem každé ženy. Obvykle však příroda nenadělí to, co bychom si představovali. Pokud si myslíte, že vás mohla obdařit více, existuje způsob, jak navzdory genetickým předpokladům prsa zvětšit i v dospělosti, kdy už máte po pubertě a i bez plastické operace.

Cvičení

Poprsí je převážně tvořené tukem a samo o sobě neobsahuje svalové tkáně, které by díky pravidelné fyzické námaze rostly jako například bicepsy či jakékoliv jiné svaly. Kvůli tomu posilování nezajistí zvětšení prsou jako takových. Ovšem pod samotnými ňadry a v jejich okolí se nacházejí prsní svaly. Při jejich posílení dojde k podepření a tím i nadzvednutí poprsí. Díky tomu budou na první pohled vypadat větší a stanou se pevnější. Nemluvě o tom, že posilování pomáhá tvarovat i jiné části těla.

Výživa a bylinky

Být štíhlá a přitom mít velké poprsí jde mnohdy proti sobě. Když hubnete, zmenšují se prsa, když přibíráte, naopak rostou. Trik je v tom, umět ukládat tuk na ta správná místa. Konzumací mléčných výrobků jako je mléko, sýry a jogurty se vám zvyšuje hladina estrogenu, která je zodpovědná za velikost a pevný tvar. Velmi také mohou pomoci bylinky, například pískavice řecké seno, serenoa plazivá nebo andělika čínská. Můžete je užívat samostatně i ve formě speciálních přípravků jako jsou:

  • Čaje
  • Masti
  • Tablety

Nevýhodou mastí je, že je třeba dlouho čekat, než se vstřebají do pokožky. Krémy neproniknou přímo do těla, tak může být jejich účinek o něco nižší. Tablety jsou pak ve srovnání s čaji koncentrovanější, obsahují širší spektrum bylinek a například Breast extra je doplněn i o kolagen. Díky němu a dalším přírodním látkám navíc získáte hezký tvar poprsí a celkově pevnější pokožku.

Masáže

Masáže prsou podporují jejich přirozený růst a také pomáhají zvýšit jejich pevnost. Masáž můžete provádět bez problémů sami doma. Nejen že díky ní získáte větší prsa, ale navíc zároveň provedete samovyšetření prsou a můžete tak odhalit případné nežádoucí novotvary a další příznaky rakoviny prsu. Díky rozproudění lymfy navíc její riziko snižujete. Masáž můžete spojit například s již zmíněnými mastmi pro rychlejší růst poprsí, které vám s jejím pohodlným prováděním pomohou.

Další dobré rady

Pokud chcete účinky podpůrných prostředků jako je zvyšování estrogenu konzumací mléčných výrobků a bylinek nebo masážemi podpořit, měli byste dodržovat zdravý životní styl. K němu patří nejen již zmíněné cvičení, ale i zdravá strava. Důležitá je také optimální doba spánku. Pokud nebudete dostatečně odpočívat, nebo naopak strávíte v posteli výrazně delší dobu než doporučovaných 7 – 8 denně, nemusí vaše hormony pracovat dobře a tímto způsobený nedostatek estrogenu vaši snahu o větší poprsí značně zkomplikuje.

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.