Jak zkrotit svého miláčka aneb jak se naučit mluvit se svým psem

Psi jsou našimi společníky od pradávna. Možná jsme jim dřív víc rozuměli, pomáhala nám naše intuice a instinkty, které jsme v našem tzv. moderním světě zbytečně upozadili. Psa má dnes skoro každý, ale těch, kdo svému psu opravdu rozumí, už je podstatně méně. Pes je a vždy bude vaším přítelem, a to doslova na život a na smrt. Svého pána totiž vždy bezmezně miluje a nechce ho zklamat. Když si ale ti dva vzájemně nerozumí, nastává řada problémů.

na šířku

Často se mylně domníváme, že nám psi dělají naschvály, nebo se jim jen nechce poslouchat. Přitom jde především o to, abychom jim dávali naprosto jednoznačné a srozumitelné povely a dokázali reagovat na řeč jejich těla. Tak jako v každém vztahu, je stěžejní vzájemná komunikace.

Online psí škola opravdu funguje

Protože máme řadu dlouholetých, praktických a především efektivních zkušeností s výchovou psů, která opravdu funguje a internet je dnes běžnou součástí našich životů, rozhodli jsme se je předat všem, kdo mají o vylepšení vztahu se svým psím přítelem zájem. Naším krédem není bezhlavý dril, elektrické obojky, nebo snad dokonce tresty. Vyvinuli jsme online kurz, s jehož pomocí si poradíte s řadou problémů, které jsou ve své podstatě jednoduše řešitelné. Ať už se jedná o to, že vás venku ignoruje a nereaguje na přivolání. Nebo to, že se v době vaší nepřítomnosti nudí a ničí doma věci. Případně trpí separační úzkostí a nezvládá být sám.

Sázíme na pozitivní motivaci

Nejen že věříme, ale stoprocentně víme, že funguje motivace. Úplně přesně řečeno – pozitivní motivace. Pes se musí na plnění úkolů a povelů těšit, ne z nich mít obavy. Pokud v něm vyvoláte svým přístupem strach z toho, co bude následovat, pokud něco nepochopí, nečekejte úspěch. Negativní vjemy významným způsobem blokují jeho myšlení a reakce, což se odráží na jeho důvěře, kterou by ve vás měl mít. Pozitivní motivací se společně vyhnete nežádoucímu stresu, strachu a nechuti spolupracovat. Vybudujete důvěru a posílíte vzájemný vztah. Stáváte se parťáky, nikoli rivaly.

text centrum

Věřte, že to zvládnete i Vy

Není třeba se bát, že takový výcvik nezvládnete sami doma. Jen to chce mít k dispozici co nejvíce informací, které převedete do praxe. Klikr je pomocníkem, díky kterému celý výcvik povedete maximálně efektivně a výsledky budete pozorovat doslova ihned. Naučíme vás, jak s ním jednoduše pracovat. V rámci osmi interaktivních lekcí se krok po kroku dozvíte, jak právě váš pes zvládne konkrétní povely. Informace máte k dispozici nejen na videu, ale také písemně. Nemůže se tak stát, že by vám něco uniklo. To však zdaleka není vše. Abyste mohli reagovat na to, co vám váš pes sděluje řečí těla, prostřednictví které s vámi přirozeně komunikuje, nechybí ani část kurzu, která se psí řečí velmi podrobně zabývá. Z nepochopených gest vznikají často ty největší problémy a nedorozumění. Pes vám něco „říká“ a vy si to vykládáte „po člověčím“, což je často naprosto mylný překlad. Deset lekcí tzv. psí řeči vám doslova otevře oči a dá vám odpovědi na řadu otázek.

Převezměte přirozenou roli vůdce smečky

Pomocí klikru, který je doslova nepostradatelný a mnoha doplňujících informací si získáte pozornost a zdravý respekt vašeho psa. Bude na vás reagovat a vnímat vás. Stanete se pány situace. Už nebudete muset řešit nepříjemnosti spojené s jeho útěkem, nepozorností, neposlušností a nevychovaností. Tím, že si vzájemně porozumíte, však nebudete mnohem sebejistější pouze vy, ale významnou změnu sami uvidíte i na vašem psovi. Pes potřebuje pána, který ví, co chce, ze kterého cítí jistotu a nemá důvod ho neposlouchat nebo se věnovat něčemu, či někomu jinému.

Možná uvažujete o tom, že vyřešíte problém s komunikací a poslušností vašeho psa najmutím trenéra. Pak je třeba si uvědomit, že vás to bude stát nejen hodně peněz, ale také času, který strávíte s někým cizím. Přitom máte jedinečnou možnost „domluvit se“ s vaším psím parťákem sami a vybudovat si tak s ním mnohem lepší a užší vztah. Zároveň také porozumíte a pochopíte psy komplexně, jejich duši, pocity a přemýšlení.

Ušetřený čas i peníze se vždycky hodí

Ve formě eBooku máte kurz k dispozici doslova kdekoli, můžete si ho pustit na počítači nebo mobilu. Zároveň jej máte k dispozici také po neomezeně dlouhou dobu, takže se můžete ke všem informacím kdykoli vrátit. A protože se neustále snažíme naše postupy vylepšovat, jakákoli aktualizace kurzu se k vám dostane. A to vše získáte za zlomek ceny, kterou byste vynaložili za služby někoho jiného. Nemusíte nikomu přizpůsobovat váš volný čas. Chce to jen vzdát se určité formy pohodlnosti a nebát se odpovědnosti. Když už psa máte, pak by mělo být samozřejmostí se mu také věnovat.

Autorka článku: Ilona Niké

 

Famózní granule s kachním masíčkem, ze kterých se váš pejsek pomine blahem. Podívejte se, kde je můžete sehnat a nepropásněte akční balení
Mrkněte se na nejvychytanější stylový mateřský batoh pro všechny maminky
Jeď nebo zemři! Nechte se okouzlit famózním řetízkem s křížkem Vin Diesel z chirurgické oceli
Arganový olej z Maroka si rozhodně zamilujete
Mrkněte se na sametovou inspiraci pro váš sladký spánek
Prý mě miluje, proč mě tedy neustále zraňuje?

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.