Jak začít rychle a trvale hubnout přebytečná kila

Mnoho žen chce zhubnout, ale jen málokterá si je vědomá toho, že to něco stojí. Nejde o peníze, jedná se o investovaný čas, energii a samozřejmě o pevnou vůli. Možná právě ona pevná vůle je na celém hubnutí to nejtěžší. V okamžiku, kdy prolomíte první ledy a upevníte si základní návyky zjistíte, že je to vlastně brnkačka.

Jak tedy začít hubnout?

Pokud chcete zhubnout, je dobré si uvědomit, jak jste ke svým kilům přišla. Bez skrupulí si přiznejte, že jste hodně jedla a málo se hýbala. To je právě to, co teď budete muset změnit, pokud se chcete svých špíčků zbavit.

Základem pro hubnutí je pohyb. Ruku v ruce s pohybovým programem jde také redukční dieta a aby to správně fungovalo, je velice důležité dodržovat oboje. Jenomže v tom právě bývá často háček. Mnoho žen se rozhodne pro drastickou dietu s tím, že raději budou hladovět, než by se hýbaly. Pokud však člověk drží drastickou dietu bez pohybu, pak ztrácí hlavně svalovinu  nikoli tuky.

Je na to jednoduché vysvětlení. Pokud tělo nedostává energii z venčí, ve formě jídla, pak si ji bere zevnitř. Jenomže nejjednodušším a nejrychlejším způsobem jak získat energii z vlastních zásob je brát si ji ze svalů.

Když se tělo nehýbe a svaly zůstávají v klidu, tak nedochází k jejich obnově. Paradoxně tak sice člověk ztrácí na váze, ale špeky přitom zůstávají. Rozhodně je tedy nutné zařadit nějakou pohybovou aktivitu do každodenního života. Když svůj denní rozvrh obohatíte o nějaký pohyb, ztratíte minimální množství svalové tkáně.

Pokud se vám nechce chodit cvičit a nemáte ani chuť běhat, či se jinak cíleně hýbat, můžete vyzkoušet procházky. Taková každodenní hodinová procházka vám může udělat velkou službu. Nakonec se můžete naučit začít chodit všude pěšky. Je to nesmírně snadné a užitečné. O ignorování výtahu snad ani nemusím mluvit. Pokud máte zájem začít běhat, ale nevíte jak na to, přečtěte si prosím můj článek Běhání všechny chmury zahání.

K hubnutí kromě pohybu patří samozřejmě i redukční dieta. Je důležité vyhýbat se potravinám s vysokým obsahem energie. Jedná se o jídlo bohaté na tuky a sacharidy. Neznamená to však, že tuky a cukry vyřadíte zcela, jen je zásadně omezíte. Dbejte na dostatek kvalitních bílkovin. Přestože já jsem vegetariánka a hledám své bílkoviny v ovoci, zelenině, luštěnínách a oříšcích, tak vám ostatním mohu jako velice vydatný zdroj bílkovin, doporučit kuřecí prsíčka, nebo rovnou hovězí steak. Mějte však na paměti, že přemíra bílkovin také může škodit. Pokud vám tu doporučuji nějaké masíčko, pak mám na mysli 150 gramů masa v syrovém stavu za den.

Nyní již víme, že hubnutí není žádná věda. O tom jak zhubnout pomocí pohybu a redukční diety jsme si řekli snad vše, teď je důležité začít s prvními kroky a nic neodkládat na dobu neurčitou. Vždy se lépe hubne, když se to podchytí včas. Pojďte tedy hubnout, pojďte být krásná a štíhlá a hlavně zdravá.

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.