Jak zhubnout po Vánocích?

ellanela.cz_fittyn_cz_nahledovy

Každý rok je to stejné. Vánoce jsou svátky, kdy se v jídle nijak výrazně nekrotíte a podle toho to také vypadá. Sníte téměř vše, co vidíte a to se následně podepíše na vaší postavě. Ta je nejenom větší, ale také dojde k tomu, že vám i váha ukazuje vyšší hodnotu. A jak po vánocích zhubnout? Dodržujte tyto zásady.

Nesnažte se hladovět

Mnoho žen dělá tu chybu, že hned po Váncích začnou hladovět, jelikož chtějí nabrané kilogramy eliminovat co možná nejrychleji. Tento postup je nejenom neefektivní, ale je také nebezpečný. Objevit se mohou:

  • Pocity nevolnosti
  • Závratě
  • Apatie

Navíc je hladovění spojeno s takzvaným jo-jo efektem, který znamená, že se eliminované kilogramy následně opět vrátí. Zdravý život by s hladověním spojován být neměl. Pokud chcete po Vánocích zhubnout, je třeba jít na to pozvolna a postupně. Jedině tak se nízká váha udrží.

váha

Snižujte příjem jídla

Během Vánoc docházelo k tomu, že se příjem vašeho jídla postupně zvyšoval. Nyní je na místě udělat pravý opak, který souvisí se snahou příjem jídla postupně snižovat. Jedině ta bude hubnutí účinné. Je třeba optimalizovat porce tak, aby celková kalorická hodnota na příjmu byla nižší, než je kalorická hodnota na výdeji. To je naprostý základ každého dietního postupu, který doporučují také samotní odborníci.

Změňte jídelníček

Co bylo přílohou během Vánoc? Bramborový salát a další tučné kalorické bomby. Nyní je však na místě začít s něčím méně kalorickým. Snažte se o celkovou změnu jídelníčku tím směrem, že vyměníte nezdravé přílohy za ty kvalitnější a také zdravější. Ideální je ovoce a zelenina.

Zelenina

Když k tomu navíc použijete také bylinky, uvidíte sama, že i chuť může být velmi zajímavá. Dále je třeba jídelníček upravit tak, aby obsahoval dostatečné množství vlákniny, aby nechyběly také bílkoviny, ale i vitamíny, minerály, a pro energii tolik nezbytné sacharidy.

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.