Účinný návod k lepšímu životu

Udělejte si kafíčko, pohodlně se usaďte a nechte se inspirovat k úspěchu.

Využijte všechny své úspěchy z minulosti ve svůj prospěch

BannerRiseandShine485x300

Vybavte si všechny své předešlé úspěchy a pečlivě si zrekapitulujte, jak jste jich dosáhli. Nezapomeňte na žádný, byť se vám zdá sebenepatrnější, protože každý se počítá. Složila jste maturitu? Voila, úspěch! Udělala jste pohovor a přijali vás? Úspěch! Dokázala jste vymyslet způsob jak vylepšit rodinný rozpočet? Brigáda, prodej starých nepotřebných věcí, nebo jste donutila manžela více pracovat? Úspěch. Přestala jste kouřit? Gratuluji, zase úspěch! Pamatujte si, pokud jste se v minulosti vypořádala s jakýmkoli problémem, tak to vždycky byl úspěch a věřte, že ani teď tomu nebude jinak. Víra ve vlastní schopnosti je charakterovým rysem všech úspěšných osobností a vy jste tu víru právě teď získala.

Použijte všechna svá minulá selhání jako poučení do budoucna

Možnost selhání bývá součástí každého vašeho rozhodnutí, a když se ho budete bát, ničeho nedosáhnete. Pokud se vám něco nepodaří, pohlížejte na tuto skutečnost jako na poučení do budoucna. Udělejte si rozbor všeho, co vedlo k neúspěchu. Byla jste příliš důvěřivá, rozhodovala jste se bez rozmýšlení, špatně jste si spočítala náklady? Zvolila jste špatné načasování, nebo jste prostě uspěchala tvorbu svého projektu? Důvodů neúspěchu mohlo být více a je potřeba si je pěkně přebrat a hlavně si je přiznat. Jen neházejte svůj neúspěch na cizí bedra. S tím byste nikam nedošla. Sebelítost je totiž ta největší překážka k vašemu úspěchu. Jestli máte důvod nad sebou vzdychat, tak je něco ve vašem životě špatně a vy to musíte  změnit!

Využívejte k úspěchu své silné stránky

Největší pravděpodobnost k úspěchu máte, budete-li využívat svých silných stránek. Když v něčem vynikáte, dá se očekávat, že v tom také uspěte. Pokud umíte například ušít vše na co si vzpomenete, bude z vás nejspíš lepší švadlena, než finanční poradce. Může z vás klidně být módní návrhářka, nebo majitelka obchodu s oblečením, a to přesto, že jste vystudovaná ekonomka. Pokud vás ekonomika nikdy nebavila, je z vás nyní patrně jen obyčejná účetní bez kariéry, ale pokud začnete dělat něco, co vám opravdu jde, máte úspěch před sebou. Je to jen na vás. Když se v životě zaměříte na své silné stránky, budete mít samozřejmě velkou šanci dosáhnout díky nim i úspěchu. Zapátrejte tedy v paměti nad tím, co vám kdy v životě šlo dobře od ruky a popřemýšlejte, jak by se toho dalo využít. Já jsem například v dětství hrozně ráda psala a, i když mi nešla gramatika, hrozně mě to bavilo. Dnes, přestože na to nemám vzdělání, tak se živím psaním a malováním obrazů.

knížkaKouzlo úspěchu se skrývá v každé ženě Toto je vážně luxusní knížka která mě nadchla, dodala mi hodně moc inspirace a hlavně mě posunula o několik stupňů výš. Díky ní jsem pochopila, jak získat sebevědomí, že věk není limit a nic není zbytečné. Tahle knížka mě dostala fakt nahoru. Koupit ji můžete zde.

 

Učte se

Kdo chce zažít úspěch, měl by jít s dobou. Dnes není možné ucházet se o nějaké lepší místo a neumět anglicky, nebo pracovat s počítačem. To už je prostě základ a pokud to neumíte a přesto chcete jít nahoru, musíte se to naučit. Vyhraďte si nejméně jednu hodinu denně na své vlastní samostudium. Nemusíte nutně chodit do nějakých kurzů, protože při trošce šikovnosti, se všechny potřebné věci dozvíte z internetu. Opravdu, je to tak. Stačí umět zacházet s vyhledávačem. Já jsem se například naučila pomocí diskuzního fóra na webtrh.cz všechno, co jsem potřebovala vědět na to, abych si sama obsloužila tyto stránky a ošéfovala si vkládání reklamy atd. Stačí nebýt líná a ptát se. Věříte, že jsem se přes internet naučila i základní komunikaci ve francouzštině? Slovíčka i konverzaci s výslovností jsem našla snad na desítce volně dostupných stránkách. Při běžných domácích činnostech jsem si pouštěla francouzskou internetovou televizi. Za rok jsem takto zvládla jednoduchou konverzaci s rodilým Francouzem.

Nenechte si svůj úspěch nikým a ničím vzít

Pokud chcete svou kariéru posunout výš, měla byste omezit svá bezduchá tlachání s kamarádkou, pročítání všech příspěvků na Facebooku, koukání na televizi i relaxační výlety po nákupních centrech. Tvrdíte, že nic z toho neděláte? Ale děláte, jinak byste totiž vůbec nečetla tento článek. Proto vám nezbývá čas na vzdělávání a na hledání svých nových možností. Přestaňte se tedy okrádat o úspěch a začněte svůj čas smysluplně koordinovat.

Základem úspěchu je přímé zacílení na úspěch

To znamená: věnovat svůj produktivní čas přínosným věcem. Učení, sebezdokonalování, schůzkám s podnětnými lidmi a hlavně tvorbě vlastního projektu.

Jak poznat partnera svých snů a vybudovat harmonický partnerský vztah – Rise and Shine
Podnikatelka, která ví jak cílit na úspěch!
Práce z domova? Přečtěte si článek plný inspirace
Zdravé hubnutí? Žádný problém 🙂

Líbil se vám můj článek? Kdykoli mě pozvete na kávičku, podpoříte mojí tvorbu a já vám budu moci častěji přinášet nové články a příběhy.