Jak může estetická chirurgie zlepšit váš vzhled a sebevědomí?

V současné společnosti se krása a zdraví často vnímají jako společenská norma. Estetická chirurgie tak může být užitečným nástrojem pro zlepšení sebevědomí a tím i celkové kvality života, přičemž mnoho lidí si plánují estetické operace jako součást svého celkového plánu na zdraví a wellness, aby se cítily lépe a zdravěji.

Estetická chirurgie sahá až do daleké historie, vždyť již starověcí Římané, kteří byli opravdu velkými obdivovateli lidské krásy, se nechávali chirurgicky „zušlechťovat“.  Velmi žádané bylo zmenšování prsů u obézních mužů a také plastiky nosu, rtu a ušních lalůčků. Pikantní a velmi oblíbené bylo i obnovování předkožky po obřízce. Zkrášlování pomocí chirurgie však bylo limitováno tehdejší medicínou a omezovalo se jen na drobnější zásahy.

Dnešní estetická chirurgie nabízí mnohem více možností, jak vylepšit svůj vzhled. Mezi velmi oblíbené zákroky moderní doby patří facelifting a čím dál populárnější labioplastika.

Pokud se rozhodnete pro jakýkoliv zákrok, je nutné věnovat velkou pozornost při výběru lékaře a následně i kliniky, kde bude zákrok prováděn.  Pojďme si o tom říci více.

Omlazení obličeje

Facelifting, také známý jako lifting obličeje nebo odborněji rhytidectomie, je kosmetický chirurgický zákrok, který se používá k omlazení a zlepšení vzhledu obličeje a krku. Během faceliftingu se odstraňuje nadbytečná kůže a tuk a upravují se vrásky a rýhy. Zároveň se mohou zlepšit kontury obličeje a krku a zlepšit se celkový tvar a textura pokožky. Facelifting pomáhá ženám vypadat mladší, zlepšuje jim sebevědomí a sebeuspokojení. Některé ženy vyhledávají omlazování obličeje i z profesionálních důvodů, například kvůli práci v oboru, kde vzhled hraje důležitou roli.

Výběr estetického chirurga na omlazení obličeje by měl být obzvláště pečlivě zvažován, aby byla minimalizována rizika spojená s chirurgickým zákrokem a dosaženo co nejlepších výsledků. Je potřeba mít jistotu, že vše přesně proběhne jak má, neboť u obličejové části je opravdu důležité velmi precizní provedení operace.

Zmenšení stydkých pysků

Omlazovat a zkrášlovat lze také intimní partie. Labioplastika je chirurgický zákrok, který se zaměřuje na úpravu vzhledu ženských genitálií, konkrétně na zmenšení nebo upravení velikosti malých či velkých stydkých pysků. Tento zákrok se provádí z estetických a funkčních důvodů.

Jednou z nejčastějších motivací pro labioplastiku je neuspokojivý vzhled malých stydkých pysků. Dalším důvodem pro labioplastiku mohou být funkční problémy, jako je tření nebo bolest při nošení těsného oblečení nebo při jízdě na kole. Velké vnitřní stydké pysky mohou také způsobovat nepříjemné pocity při pohlavním styku.

Labioplastika může ženám pomoci zlepšit kvalitu života a sebevědomí tím, že odstraní estetické nebo funkční problémy genitálií.

Doporučovaní specialisté

 • Uznávaný specialista na estetickou gynekologii Prof. MUDr. Pavel Ventruba, DrSc., MBA, aktuálně působící na prestižní klinice V-CLINIC.
 • Přednosta Kliniky plastické chirurgie Fakultní nemocnice na Bulovce a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. doc. MUDr. Martin Molitor, Ph.D., MBA, který se kromě liposukcí věnuje také úpravě poprsí a abdominoplastice.
 • Odborný chirurg na zákroky v obličeji MUDr. Tomáš Ventruba, oceňovaný specialista na moderní metody omlazení obličeje.
 • Plastický chirurg, emeritní přednosta a zakladatel Kliniky plastické chirurgie 1. LF UK a Nemocnice Na Bulovce Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc.
 • Primář oddělení Plastické a estetické chirurgie Fakultní nemocnice Olomouc MUDr. Bohumil Zálešák, Ph.D
 • Primář oddělení plastické chirurgie českobudějovické nemocnice  MUDr. Vladimír Mařík

Estetická chirurgie se stává stále populárnější volbou pro lidi, kteří chtějí vylepšit svůj vzhled a zlepšit sebevědomí. Zde jsou některé z hlavních výhod estetické chirurgie:

 1. Zlepšení vzhledu – Estetická chirurgie může pomoci zmírnit nebo dokonce odstranit vady vzhledu, jako jsou asymetrie nosu, nedostatečně vyvinutá prsa, vrásky nebo přebytečná kůže. To může vést ke zlepšení vzhledu a většímu sebevědomí.
 2. Psychické výhody – Zlepšení vzhledu může mít pozitivní vliv na psychické zdraví. Lidé, kteří se cítí lépe ve své kůži, jsou často více sebevědomí a spokojenější s životem.
 3. Korekce fyzických vad – Některé typy estetické chirurgie, jako je plastická chirurgie nosu, mohou také pomoci s korekcí fyzických vad, které mohou způsobovat zdravotní problémy, jako jsou potíže s dýcháním.
 4. Zvýšení sebevědomí – Léčba estetickou chirurgií může pomoci zvýšit sebevědomí a zlepšit sebedůvěru u lidí, kteří se v minulosti mohli cítit nespokojení s vlastním vzhledem.
 5. Zlepšení kvality života – Pokud se člověk cítí lépe ve své kůži, může to mít pozitivní vliv na jeho kvalitu života. Lepší sebevědomí a vzhled mohou vést ke zvýšení spokojenosti v oblasti práce, mezilidských vztahů a osobního života.

Kdyby Alžběta Báthoryová, měla ve své době po ruce šikovného plastického doktora, tak by panny v okolí čachtického hradu jistě zůstaly naživu.