Čokoládové pralinky mnoha chutí

Když se řekne pralinky, většině lidí se nad touto vyhlášenou pochoutkou začnou sbíhat sliny. Co to vlastně pralinky jsou a jak se vyrábějí?

Světová chuť pralinek v ČR

Dnes už se proslulé pralinky nevyrábějí jen v Belgii. Čokoláda se musí zahřát na správnou teplotu a odlít do forem. Teplota je při manipulaci s čokoládou naprosto klíčová. Pokud to dodržíme, není výroba pralinek zase tak složitá, jak se zdá. Výsledek je přitom ohromující.

Dokazují to i ručně vyráběné pralinky Xocolatísimo. Ty se vyrábějí z exkluzivní salvádorské čokolády. Jedná se o čokoládu pocházející z El Salvadoru. Salvádorská čokoláda je na současném trhu naprostou novinkou, dosud zde dostupná nebyla. Její příchod vyvolala samotná touha českých spotřebitelů po kvalitě.

Na trh se tak dostávají prvotřídní pralinky i tabulková čokoláda. Ty se vyrábějí přímo podle původní receptury. Xocolatísimo čokoládovna je odnoží původní zahraniční společnosti, která využívá přímo její postupy. Nejedná se tak o kopírování.

Pralinky s příběhem

Pralinky se mohou plnit tak, aby získaly žádoucí příchuť, stejně tak čokoláda může mít řadu podob. Většina spotřebitelů bude znát například tradiční oříškovou. Xocolatísimo využívá pro ochucení svých produktů celou řadu dalších originálních surovin. Už jste někdy ochutnali například čokoládu s příchutí matcha?

Pralinky Xocolatísimo se navíc vyrábějí v souladu s udržitelnými postupy. Značka důsledně dbá na to, aby suroviny byly nejen kvalitní, ale jejich původ byl také obhajitelný z etického hlediska. Spolupracuje tak pouze s farmáři, kteří mohou toto zajistit.

Pralinky i čokolády si již odnesly četná mezinárodní ocenění z nejrůznějších soutěží. Potvrzují tak, že výrobky Xocolatísimo splňují vysoké standardy. Příběh, který za touto čokoládou stojí, je tak vystavěný na poctivé práci a víře, že chutná a kvalitní čokoláda nepotřebuje mnoho, svoje místo si v srdcích spotřebitelů najde.