EllaNela

Online čtení pro moderní ženy

0

Podle feministek jsou parkovací místa pro ženy genderově nekorektní

Představte si, že přijíždíte k supermarketu a nemusíte objíždět celé parkoviště a hledat místo kdesi za humny, ale můžete své autíčko zaparkovat přímo před obchodem. A navíc budete mít pár centimetrů k dobru, aby se vám na něj pohodlněji najíždělo. Je to pro vás lákavá představa? Věřím, že ano. Mně se to třeba dost líbí. Ale feministky řičí a mužům se to také moc nezamlouvá. V čem je vlastně problém?

Feministky to berou jako dehonestaci našich řidičských schopností. Nelíbí se jim, že po té, co si ženy vydobyly rovnoprávnost, je tohle zvrácený krok zpět, který poukazuje na to, že ženy jsou špatné řidičky a potřebují zvláštní ochranu.

Parkování blízko vchodu je prý bezpečnější, protože znesnadňuje přepadení. Na základě toho vydala Evropská Unie obecné doporučení, že by na velkých parkovištích měla být tato místa, kromě invalidů, vyhrazena i ženám.

Ani mužům se vyhraněná parkovací místa pro ženy nelíbí. Je to podle nich diskriminace na úkor mužů.

„Stačí, že kvůli místům pro invalidy už není možné zaparkovat blízko vchodu do Hypermarketu. Teď ještě ženské!“ rozčiloval se můj kamarád Jaroslav, když jsem se ho ptala na jeho názor.

Teď už jenom zajistit, aby na ta místa s nápisem ŽENY nechodily blondýny čůrat! Zaznělo na jedné nejmenované sociální síti.

Buďte genderově korektní!

parkování pro ženy

Redakce • 6.3.2017


Previous Post

Next Post